Ernak: Bütçe azaldı ama geçen yıla göre hücumda daha güçlüyüz - BasketFaul.com

Ernak: Bütçe azaldı ama geçen yıla göre hücumda daha güçlüyüz

27-07-20 15:49
Darüşşafaka Tekfen Koçu Selçuk Ernak geçen sezona göre daha tempolu oynayacak, hücum gücü daha yüksek bir kadro oluşturduklarını belirtip, transferleri yaparken oyuncularla savunma konusundaki beklentilerini anlattıklarını söyledi.

Ernak şöyle konuştu:
"Kadromuzda geçen sezonla parallellik var ama daha çabuk oynayan, aynı sertliği koyabileceğine inandığımız, yarı sahadan çok hızlı hücumu tercih eden, bütçemiz azalmasına rağmen daha yetenekli, daha iyi hücumcu bir kadro kurduğumuza inanıyoruz. Savunma aynı savunma kafasıyla birleştirmemiz.Transfer sürecinde oyuncularla konuşurken hep savunmanın altını çizdik. Yani savunma beklentimizi bilerek geldiler. Savuna kötü gün dostudur, iyi savunmayla kendimizi daha güvenli hissediyoruz. Bu nedenle ez az geçen sezonki kadar savunma yapmayı planlıyoruz.

Daçka'nın koçu yabancı transferlerini de şöyle anlattı:
John Gillon: Oyunu çok hızlandırabilen, patlayıcı, etrafını zenginleştiren bir guard ancak pas almak isteyenin onun ritmine uyması lazım. Çok koşan arkadaşları Gillon'un çok ekmeğini yer. 

Ryan Luther: Topla oynayabilen, çembere gidebilen ve benim 4 numara seçimimdeki şart olan şutör bir oyuncu. Bizim Sakarya'daki Scott Wood ile Adrien Moerman arasında yetenekte. Sırtı dönük de oynar, içimizi rahatlatan bir oyuncu.

Grant Jerrett: 4-5 oynayabilen, üçlüğü olan bir uzun. Geçen sezunun uzunumuz Johnathan Hamilton çok güçlü ve fiziki özellikleri yüksek bir oyuncuydu. Grant daha kısa, ama kolları çok uzun. Sayı atmak için başka oyuncuya ihtiyacı yok, kendi sayısını yaratabilen bir uzun. Çemberi Johnathan Hamilton gibi koruyamayabilir ama daha iyi hücumcu.

Andrew Andrews: Onu kolej günlerinden beri seyrederiz, En önemli özelliği hem 2, hem 1 oynayabilmesi. Bunu kendisine de anlattık. Bizim o poizsyonlardaki jokerimiz oldu, Büyükçekmece'de daha çok top kullanması gerektiydi, bizde ise özelliklerini daha displinli kullanmasını bekliyoruz.

Jarmar Gulley: Çok fiziksel, topla potaya giderken çok delici, orta mesafe şutu iyi, sırtı dönük oynayabilen ve bütün sezon boyunca izlediğimiz bir oyuncu. Gönül rahatlığıyla aldık, bize iki sahada da çok enerji katacağına inanıyoruz.

Yorumlar Okunma: 3682