Hersek: Bir yıl dinlendim, yeter - BasketFaul.com

Hersek: Bir yıl dinlendim, yeter

29-07-20 13:57
Kaynak: Sports TV/Levent Yavuz
Son olarak Fenerbahçe Beko formasını giyen ve bir önceki yaz döneminde sarı-lacivertli ekipten ayrıldıktan sonra sezonu dinlenerek geçiren Barış Hersek, Sports Tv’de katıldığı canlı yayında Levent Yavuz ile özel bir röportaj gerçekleştirdi.

İlk olarak basketboldan ayrı kaldığı dönemde günlerini nasıl geçirdiğini anlatan Barış Hersek, “Çok güzel 1 sene, dinlenme periyodu geçirdim. 20 yıldır hiç aralıksız yaptığım bir spor var bakınca. Bu dönemde hem kendime hem aileme zaman ayırabildim. Bu dönemde oğlum doğdu, kendisiyle çokça vakit geçiriyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra gelecek planlarına dair de konuşan tecrübeli oyuncu, daha önce formasını terlettiği takımlar hakkında da övgü dolu sözler söyledi. Barış Hersek, “Menajerimle konuştuğumuz belli başlı konular var. Transfer olacağım takımın planlamasına göre geleceğim de paralel şekilde gelişecektir. Benim her zaman bulunduğum takımda kendi adıma en iyisini gerçekleştirmek istiyorum. Herkesin kendi şansını kendisinin yarattığına inanan birisiyim. Bir sporcu olarak sıkı bir çalışma prensibine sahibim. Anadolu Efes‘te altyapıdan itibaren belli başlı şeyler öğrendim. Bunların üzerine koyarak doğru bir yol izlediğime inanıyorum. Bunun yanında gittiğim takımlarda iyi organizasyonlarda oynamamının da çok önemli etkisi var. Beşiktaş, Pınar Karşıyaka, Fenerbahçe gibi takımların hepsinde organizasyon olarak çok doğru işler yapılıyordu. Çok doğru kadro yapılanmaları vardı ve sonuç itibarıyla başarı geliyor.” sözlerini söyledi.

Kariyeri boyunca beraber oynadığı oyuncular arasından en iyi ilk beşi kurması istenen Barış Hersek’in tercihler ise “Beraber oynadığım oyuncular arasında kadro kurmam gerekirse oyun kurucu pozisyonu için Carlos Arroyo’yu seçerdim. İki numara da DJ Strawberry olurdu. Üç numarada David Hawkins olurdu. Dört numaraya kendimi seçerdim, pivot pozisyonunda da Esteban Batista olurdu.” şeklinde oldu. 

Yorumlar Okunma: 7477