Bakırköy'ün yerine PETKİM için süreç başladı - BasketFaul.com

Bakırköy'ün yerine PETKİM için süreç başladı

29-07-20 21:52
TBF Yöentim Kurulu, mali kriterleri yerine getiremediği için TBL'ye indirilen ve Tahkim Kurulu'ndan da sonuç alamayan Bakırköy Basket yerine BSL'ye alınacak takım için süreç başlattı. TBF, prosedür gereği ek katılım süresi başlattı. PETKİM, başvurusunu yapıp mali kriterleri yerine getirdiğinde, TBL'de tamamlanamayan sezonun lideri olarak BSL'nin yeni takımı olacak. Bilindiği gibi kriterler açısından hazırlıklarını yapan PETKİM, transferlerini BSL için yapmıştı.

Ek katılım süreciyle, Bakırköy Basket dışında BSL'de devam edemeyecek başka takım olursa alternatifler de belirlenmiş olacak ve kriterleri karşılayabilenler, yeni çekilmeler durumunda değerlendirmeye alınacak.

TBF'NİN AÇIKLAMASI
NG Basketbol Süper Ligi 2020-2021 sezonu için Bakırköy Basketbol Spor Kulübü Derneği’nin yaptığı başvurunun Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı’na uygun olmaması sebebiyle, 30.06.2020 tarihli ve 682 sayılı TBF Yönetim Kurulu toplantısında alınan karar gereği; ilgili kulübün lige alınmamasına karar verilmiş olup, Tahkim Kurulu’nun 27.07.2020 tarihli ve 2020/89 K. sayılı kararını tebliğ etmesi ile ING Basketbol Süper Ligi 2020-2021 sezonu katılımcılarında eksiklik oluşmuştur. Bu nedenle Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları Talimatı’nın 10.2 maddesi uyarınca ek katılım süreci başlamıştır.

Bu doğrultuda ING Basketbol Süper Ligi’ne katılım başvurusu yapmak isteyen kulüplerimizin aşağıdaki talimat maddesinde belirtilen koşulları yerine getirerek ek belgelerle birlikte en geç 14 ağustos 2020 Cuma günü saat 18:00’e kadar TBF Erkek Ligleri Direktörlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

10.2 Herhangi bir nedenle ligde yer alacak takımların sayısında bir azalma olması durumunda, Türkiye Basketbol Ligi’nde elde edilen sıralama önceliğine göre üst ligde yer almak arzusunda olan takımlar arasında,

Kulüpler için Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı’na uygunluk,
Müsabakaları oynayacağı salonların standardı,
Müsabakaları oynayacağı şehir, şehirde aynı ligde oynayan başka bir takım olup olmaması, şehrin ulaşım ve konaklama imkânları
gibi kriterler esas alınarak takım seçimi TBF Yönetim Kurulu tarafından yapılır. Kulüp yönetim kurulunda ve/veya yöneticileri arasında son üç sezon itibarıyla bir sezonda sahaya çıkmayarak almış olduğu iki hükmen mağlubiyet sonucu ligden ihraç edilmiş veya lig tamamlanmadan ligden çekilmiş kulüplerde yöneticilik yapmış olanlar varsa bu kulüpler başvuru veya davet usulü ile oluşan liglere alınmaz, Geçerli mazereti bulunan yönetici ve ilgililerin durumları ayrıca değerlendirilir.

Ek belgeler:

Katılım bedeli olan 275.000 TL’nin ödendiğine dair banka dekontu veya tutarın kulüp alacaklarından mahsup edilmesine dair başvuru yazısı,
Kulüp antetli kağıdına yazılmış ve yetkili kişi(ler) tarafından imzalanmış taahhütname metni,

Kulüp imza sirküleri. 

Yorumlar Okunma: 2059