Sarıca'dan yeni sezon öngörüleri - BasketFaul.com

Sarıca'dan yeni sezon öngörüleri

30-07-20 16:53
Pınar Karşıyaka Koçu, Anadolu Efes ve Fenerbahçe'nin kağıt üzerinde favrori olduğunu, Türk Telekom ve Bahçeşehir'in yaptıkları transferlerle üst grupta yer aldıklarını belirtirken, "Yine her maçı, yukarıdaki her sırayı zorlayacağız." dedi. Kadroyu korumuş olmanın kendilerine avantaj sağladığını da belirten Sarıca'dan pasajlar...

* Geçen sezona 11-12 yeni oyuncuyla başlamıştık, bu defa kadromuzu çok büyük ölçüde koruduk, bu nedenle en büyük avantajımız istikrar olacak. Raymar Morgan ve Sek Henry'yi sistemimize kısa sürede adapte etmeye çalışacağız.
* Raymar Morgan, takımdan ayrılan Jordan Morgan'a göre daha kısa ancak ribaund sorunu yaşayacağımızı düşünmüyorum. İki oyuncu arasında Jordan lehine 2.5-3 ribaund farkı var ama biz takım olarak ribaund kovalayan bir takımız. Nitekim geçen sezon da uzun takım olmamamıza rağmen ligde ribaund sıralamasında ikinci sırayı almıştık.
* Forvetlerimiz ve kısaların topladığı ribaundlar sayesinde geçen sezon topu ön sahaya çabuk getirip çok fast-break atmıştık. Yine aynısını yapmaya çalışacağız.
* Bu sezon Raymar'ı, şutu olduğu için Jordan'dan farklı kullanacağız.
* Lig çok zorlu geçecek, birçok takımın bütçesi birbirine çok yakın. Anadolu Efes öncelikli favori gözüküyor ve tabii Fenerbahçe'nin de şansı var. Yaptıkları transferlerle Türk Telekom ve Bahçeşehir Koleji'ni de üzerimizdeki gruba koyuyorum ama elbette biz yine her maçı, her sırayı zorlayacağız. Sezon başlarken ligdeki ilk hedefimiz ilk 4 arasına kalmak olacak.
* Geçen sezonun tamamlanamaması bizim açımızdan büyük şansızlık oldu. FIBA EuropeCup'ta şampiyon olmak için iki galibiyete ihtiyacımız vardı. Ligde de şampiyonluğu kovalayabilirdik.
* Bu sezon alt taraftaki takımların, play off bandına yakın olacaklarını düşünüyorum. Play off'a kalacaklar son hafta belli olabilir. Ekonomik sorunlar nedeniyle sezon içinde fazla hamle görmeyebiliriz.
* Maçların seyircili oynanması çok önemli ve değerli. Karşıyaka ciddi bir hasılat gelirine sahip, ayrıca taraftarımızın takıma verdiği destek tartışılmaz.

* Görkem'in önünü tıkamamak lazım, bu nedenle onu bu sezon kiralık vereceğiz. Adem Bona omuzundaki sakatlık nedeniyle sezona geç başlayacak. (Basketfaul) 

Yorumlar Okunma: 2605