Önlemleri protesto mitingine katıldı, sözleşmesi feshedildi - BasketFaul.com

Önlemleri protesto mitingine katıldı, sözleşmesi feshedildi

05-08-20 13:50
Almanya’da salı günü düzenlenen ve Alman Hükümeti’nin Coronavirüs salgınına karşı aldığı önlemleri protesto eden bir eyleme katılan Joshiko Saibou’nun sözleşmesi, takımı Telekom Bonn Baskets tarafından feshedildi.

Tekekom Bonn Baskets’in genel menajeri Wolfgang Wiedlich, yaptığı açıklamada “Diğer oyuncularımızın enfeksiyon kapması gibi bir riski göze alamayız. Saibou’nun yaptığı hareket, oyuncularımız ve diğer çalışanlarımız için böyle bir riski arttıran bir şeydi.” ifadelerini kullandı. 

Saibou’nun sözleşmesinin, imzaladığı kontratta yer alan “profesyonel sporcunun uyması gereken şartlar” maddesine uymadığı gerekçesiyle feshedildiği öğrenildi. 

Wiedlich, yaptığı açıklamada Saibou’nun hareketlerinin önümüzdeki sene lig maçlarını seyircili şekilde oynamak isteyen Almanya Basketbol Federasyonu’nun çalışmalarını da tehlikeye attığını ekledi. 

Almanya’da bugüne kadar toplam 211,281 Coronavirüs vakasına rastlandı ve 9,156 kişi hayatını kaybetti. Son haftalarda Almanya genelinde günlük yeni vaka sayısı 950’ye kadar yükseldi. Mayıs ayından beri yeni vaka sayısı, ilk kez bu seviyelere çıktı. 

30 yaşındaki oyun kurucu, geçtiğimiz Cumartesi günü Berlin’de düzenlenen ve yaklaşık 20,000 kişinin katıldığı protestolarda yer almıştı. 

Alman Milli Takımı formasıyla daha önce 10 maçta forma giyen Saibou, daha önce sosyal medya hesaplarında Coronavirüs salgınının bir komplo olduğuna dair teoriler paylaşmış ve Almanya Hükümetini açıkça eleştirmişti. (Eurohoops)

Yorumlar Okunma: 1281