Anadolu Efes, Euroleague'nin hazırlık turnuvasına katılacak - BasketFaul.com

Anadolu Efes, Euroleague'nin hazırlık turnuvasına katılacak

05-08-20 15:11
2019-20 Turkish Airlines EuroLeague sezonunun Coronavirüs salgını sebebiyle erken bitmesinin ardından EuroLeague yönetiminin önümüzdeki sezon için izleyeceği yol haritası belli olmaya başladı. EuroLeague’in resmi sitesinden yaptığı açıklamaya göre EuroLeague’in 2020-21 sezonu 1 Ekim 2020 tarihinde başlamadan önce iki tane hazırlık turnuvası düzenlenecek.

EuroLeague’in resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Basketbolseverlerin uzun süredir EuroLeague’in geri dönmesini beklediğini ve bu sürecin kolay olmadığını biliyoruz. Ancak sizlere harika bir haberimiz var. Avrupa’da basketbolun dönmesi için beklememiz gereken süre kısaldı. Turkish Airlines EuroLeague’in düzenleyeceği WE’RE BACK PRESEASON TOUR’a hazır olun!

EuroLeague Basketbolu, Avrupa kıtasındaki elit basketbola bir kez daha ev sahipliği yapmak için en iyi EuroLeague takımlarının, oyuncularının ve koçlarının boy göstereceği iki tane sezon öncesi hazırlık turnuvası düzenleyecek.

İlk hazırlık turnuvası Litvanya, Kaunas’taki Zalgirio Arena’da düzenlenecek ve karşılaşmalar 12-13 Eylül 2020 tarihinde oynanacak. Bu turnuvaya katılacak takımlar arasında Olimpia Milano, Panathinaikos, Anadolu Efes ve Zalgiris Kaunas yer alıyor. Bu turnuvanın sona ermesinin ardından ikinci bir hazırlık turnuvası da İspanya, Valencia‘daki La Fonteta Salonu’nda gerçekleştirilecek. 15-16 Eylül 2020 tarihinde düzenlenecek turnuvada Bayern Münih, Olympiacos, LDLC ASVEL ve Valencia Basket yer alacak.

“Tutkulu taraftarlarımızın Turkish Airlines EuroLeague’i ne kadar çok özlediğini biliyoruz.  Biz de taraftarlarımızı çok özledik” ifadelerini kullanan EuroLeague CEO’su Jordi Bertomeu, “WE’RE BACK PRESEASON TOUR, sadece basketbolseverlerin bekleyişini kısaltmakla kalmayacak aynı zamanda oyuncular, koç ekipleri ve takımlara Ekim ayında başlayacak maçlara en iyi şekilde hazırlanma şansını sunacak. Bu iki turnuvadan herkes kazançlı ayrılacak.” dedi. (Eurohoops)

Yorumlar Okunma: 1755