Merkezefendi TBL için sahada ama kulağı BSL için TBF'de - BasketFaul.com

Merkezefendi TBL için sahada ama kulağı BSL için TBF'de

11-08-20 13:43
Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket hazırlıklarına başladı. Bir yandan Süper Lig için Türkiye Basketbol Federasyonun'dan gelecek olan daveti bekliyen Merkezefendi Belediyesi'de Başkan Veli Deveciler, yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu. Deveciler, "Zannederim Türkiye’de ilk defa bir TBL takımı Antalya’da Gloria Cup’a katılacak. O da biziz. Orada Euroleague ekiplerinden Khimki var. Ukrayna takımı Dnipro var"dedi.

Deveciler sözlerine şöyle devam etti,"Biz hazırız. Şu an TBL’deyiz. TBL’ye göre takımımızı hazır ettik. Bu takım TBL’de şampiyonluğa oynar. Niyetimiz o. TBL’nin çok üstünde bir takım yaptık. Hiçbir endişemiz yok. Basketbol Süper Ligi'nin olup olmayacağı hususu federasyonun bileceği iş. Biz federasyondaki gelişmeleri takip ediyoruz. Hazırız. Onlar çağırırsa gitmeye de hazırız. Ama çağırmazlarsa da biz zaten TBL’de oynayıp şampiyon olup, kupa kaldırıp BSL’ye yine çıkacağız. O yüzden bir tereddüdümüz yok"diye konuştu.

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Baş Antrenörü Şahin Atesdağlı, takım kurgusunu TBL olarak kurduklarını söyledi. Ateşdağlı,"Şuan da ilk amacımız TBL’de şampiyon olmak. Onun için de bir kadro oluşturduk. O kadronun çalışmaları o yönde devam edecek.Süper Lige davet edilme  

süreci sizlerin de bildiği gibi geçen haftalarda oluşan bir süreç var. BSL’de bir takımın eksilmesiyle ilgili. Orada olan süreci de takip edeceğiz. Takibi oraya yönelik çalışmalarda yaptık. Ama biz esas konsantrasyonumuz olan TBL’den uzaklaşmak istemiyoruz. Onun için buraya son derece önem vererek, dikkatli hazırlanarak devam etmek istiyoruz. Şuan biz planladığımız TBL için planladığımız rutinde devam edeceğiz" dedi. 

Yorumlar Okunma: 2178