Egehan Arna: Sıçrama yapmak için Beşiktaş'tayım - BasketFaul.com

Egehan Arna: Sıçrama yapmak için Beşiktaş'tayım

12-08-20 15:26
Beşiktaş‘a transfer olan Egehan Arna, Sports TV’nin konuğu oldu ve Levent Yavuz’un sorularını yanıtladı.

Genç oyuncu; yeni takımı Beşiktaş‘ın yeni sezon hedeflerini, bireysel hedeflerini ve örnek aldığı oyuncuları anlattı.

İlk olarak yeni takımı Beşiktaş’ın yaz dönemindeki yapılanmasını değerlendiren Egehan Arna, “Ben öncelikle Beşiktaşlı yöneticilere teşekkür etmek istiyorum. Bence ilerisi için de öncelik edebilecek bir projeye sahibiz. Önemli genç yetenekler olarak burada toplandık, gerek Banvit’ten gelen oyuncular olsun gerek Beşiktaş yapısından çıkan oyuncular olsun… Yabancı oyuncularımız da bildiğiniz gibi NCAA’den yeni mezun olmuş çaylak oyuncular. Enerjimizle fark yaratmaya çalışacağız. Ben iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum, çok heyecanlıyım.” ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı kulüpteki hedeflerinden bahseden genç oyuncu, “Sezon boyunca bizim hem bireysel hem de takım olarak maç maç ilerlememiz gerekiyor. Bizim için çok önemli bir sezon. Her maçı final gibi oynamamız gerekiyor. Hepimiz, kendimizi bir şekilde göstermek istiyoruz. Takım olarak da siyah-beyazlı formayı bir üst seviyeye taşımak istiyoruz.” sözlerini söyledi.

Egehan, kariyeri ile ilgili hedeflerini ise “Basketbol oynayan her sporcunun öncelikli hedefi milli takımı temsil etmektir. Hepimizin ilk amacı bu. Beşiktaş’a gelirken de bir EuroLeague oyuncusu olabileceğimi göstermek istiyordum. Bir sıçrama yapabilmek için buraya geldim. İnşallah bunu yaparken takımımızı da ileriye taşıyacağız. 25-26 yaşıma geldiğimde EuroLeague ve Milli Takımda önemli görevler alabilen bir oyuncu olmak istiyorum.” diyerek anlattı.

Son olarak kendisine örnek aldığı oyuncuları da paylaşan Egehan Arna, “Ben Diamantidis’i izleyerek büyüdüm. Hem solak olması hem de altyapılarda oyun kurucu oynadığım için her zaman ondan bir şeyler kapmaya çalıştım. Avrupa basketbolunda hep onu kendime idol aldım. NBA’de de James Harden ve Kevin Durant gibi isimlerin oyunlarını izleyerek bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı. (Eurohoops)

Yorumlar Okunma: 2538