Türk Basketbolu Ruhunu Kaybetti (İlker Yıldız) - BasketFaul.com

Türk Basketbolu Ruhunu Kaybetti (İlker Yıldız)

23-08-20 23:57

1994 yılında kurulan TEKSÜT Bandırma Basketbol Kulübü (Banvit) mahalli liglerden Avrupa'ya uzanan bir başarı öyküsüne geçtiğimiz günlerde ING Basketbol Süper Ligi’nden çekilme kararı alarak son vermiş oldu. Daha doğrusunu söylemek gerekirse elbirliği ile faaliyetlerine son vermesine göz yumuldu. Bu 26 yıllık sürecin son 16 yılında Erkekler Basketbol Süper Ligi ve Avrupa Kupalarında başarıdan başarıya koşmakla birlikte, örnek alınacak muhteşem altyapı organizasyonu ile ülke basketbolumuza hem üst düzey oyuncular hem de değerli antrenörler yetiştirerek, çok kıymetli değerler katmış ve adeta basketbolumuzun lokomotifliğini üstlenmişti. Birçok kulübümüz, ülke basketbolumuz açısından en önemli olan ama bir o kadar da zor ve emek gerektiren oyuncu yetiştirmeyi bırakıp, başta yabancı oyuncular olmak üzere oyuncu transferi ile taşıma suyu ile değirmen döndürürken; ülke basketbolumuzu değer üretme açısından ayakta tutan yegâne kulübü olma sorumluluğunu taşıyan kulübümüz TEKSÜT Bandırma Basketbol Kulübü olmuştu. Başkan Özkan Kılıç ve ekibi, öncelikle bu ülkenin çocuklarına imkanlar sağlayarak, basketbolda yerli ve milli şuurun temsilcisi olmayı başarmışlardı. Kulüp felsefesi olarak ne popülist yaklaşımlarla şov amaçlı transferler yaptılar, ne ülke basketbolumuza yabancı sevdasını taşıyarak rant kapısını açtılar ne de koltuk sevdası için kulübü basamak olarak kullandılar. Ülke basketbolumuz adına çeyrek asırlık süreçte, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun amaçları doğrultusunda ülke basketboluna en çok faydayı sağlayan kulüp olmayı amaç edindiler ve bunu da başarıyla yerine getirdiler. Ancak zor günler yaşadıkları süreçte benzer desteği ne TBF yetkililerinden ne de basketbol camiasından bulabildiler. Sonuçta da ilmek ilmek örülen ve ülke basketbolumuz adına olabilecek en önemli ve en değerli organizasyon, profesyonel faaliyetlerine son vermek zorunda kaldı. İçim kan ağlıyor ama elimden sadece yazmaktan öte de bir şey gelmiyor. En azından kendi adıma sorumluluğumu yerine getirmiş olmanın az da olsa vicdanen bir rahatlığını hissediyorum. Ancak, ellerinden çok şey gelebilecekken parmaklarını dahi kıpırdatmayanları ise anlayamıyorum! Bu vefasızlığı ve vurdum duymazlığı ülke basketbolumuza gönül verenler asla unutmayacaklardır. TEKSÜT Kara Ali Acar Spor Kompleksi tesisleri basketbol için kalpleri çarpan genç basketbolculardan mahrum kalarak, büyük bir sessizliğe bürünecektir ama basketbol tarihimizde asıl sessizliğe mahkûm edilecekler ise bu kulübe desteği çok görenler olacaktır. 

 
Yetiştirdiği Genç Oyuncular ile Yaşamaya Devam Edecek
Teksüt Bandırma BK altyapısından yüzlerce genç ülke basketbolumuza kazandırılırken, onlarcası da milli takımlarımızda yer alma başarısı gösterdiler. Her yıl düzenlenen FIBA Altyapı Erkekler Avrupa Şampiyonaları (U20, U18, U16) için açıklanan nihai kadroların istisnasız neredeyse bütün kategorilerinde en çok oyuncuyu Teksüt Bandırma BK vermekteydi. Böylece neredeyse TBF’nin en önemli destekçisi ve milli takımlarımıza en çok katkı sunan kulüp olma özelliğini de gururla taşıyorlardı. Altyapı milli takımlarımızın son 10-15 yıllık süreçteki başarılarında çoğunlukla başrolde Teksüt Bandırma BK oyuncuları yer alıyordu. Teksüt Bandırma BK, altyapısından yetiştirdiği bu gençler ile basketbol tarihimizde silinmeyecek şekilde yaşamaya devam edecektir. Bu organizasyonu yaşatma imkânı olup da buna duyarsız kalanlar ise Türkiye basketbol tarihi kitaplarında hep bu organizasyonun sona ermesiyle hatırlanacaklardır.

Teksüt Bandırma BK organizasyonunun ülke basketbolumuza kazandırdığı birçok genç oyuncuyu gelecek sezon BSL’de keyifle izlemeye devam edeceğiz ve onları izledikçe de bu oyuncuları ülke basketbolumuza sunan organizasyonun kıymetini nasıl bilemediğimizi düşündükçe kafamızı duvarlara vuracağız. Geçen sezon gerek Teksüt Bandırma BK kadrosunda yer alan gerekse de TBL’deki pilot takımı olan Bandırma Kırmızı’da yer alan birçok oyuncu Beşiktaş Sompo Sigorta’nın kadrosuna dahil oldular. Beşiktaş Sompo Sigorta Basketbol takımı Genel Koordinatörü Ahmet Kandemir’in ve başantrenör Burak Bıyıktay’ın çaba ve istekleriyle Teksüt Bandırma BK organizasyonundaki birçok genç bir takıma toplanılarak hem bu genç basketbolcularımız adına hem de ülke basketbolumuz adına bu süreçte yapılabilecek en iyi organizasyon yapılmış oldu. Alperen Şengün (Teksüt Bandırma BK), Şehmus Hazer (Teksüt Bandırma BK), Furkan Haltalı (Teksüt Bandırma BK), Emir Sadık Kabaca (Teksüt Bandırma BK), Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı), Sedat Ali Karagülle (Bandırma Kırmızı), Ercan Osmani (Bandırma Kırmızı), Boran Güler (Bandırma Kırmızı) ve Hakan Sayılı (Bandırma Kırmızı) olmak üzere birçok genç basketbolcumuz yeni sezonda Beşiktaş Sompo Sigorta formasıyla ter dökecekler. Bu zorlu süreçte ülke basketbolumuzun geleceği olan gençlerimize sahip çıktıkları için Beşiktaş Sompo Sigorta Basketbol takımı yöneticilerine, Genel Koordinatör Ahmet Kandemir’e ve başantrenör Burak Bıyıktay’a şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca, Rıdvan Öncel (Teksüt Bandırma BK) ve Erkan Yılmaz (Teksüt Bandırma BK) Bahçeşehir Koleji’ne transfer olurken, Ragıp Berke Atar (Teksüt Bandırma) da Galatasaray Doğa Sigorta’ya transfer oldular. Böylece gelecek sezon Teksüt Bandırma BK’nın ruhu BSL’de yaşamaya devam edecek. Bu genç oyuncular arasından birçok oyuncunun A Milli Takımımıza kadar yükseleceğine can-ı gönülden inanıyorum. 

MİLLİ TAKIMLARIMIZDA FORMA GİYMİŞ
TEKSÜT BANDIRMA ALTYAPISINDAN YETİŞMİŞ OYUNCULAR
#
ADI SOYADI
#
ADI SOYADI
#
ADI SOYADI
1
Alperen Demir
19
Fatih Cantitiz
37
Önder Atun
2
Alperen Şengün
20
Furkan Haltalı
38
Özgür Şahin
3
Arber Berisha
21
Göktuğ Gökdoğan
39
Ragıp Berke Atar
4
Arda Çete
22
Hakan Sayılı
40
Rıdvan Öncel
5
Atakan Erdek
23
Harun Can Doğan
41
Sedat Ali Karagülle
6
Batuhan Uçum
24
İbrahim Yıldırım
42
Şafak Edge
7
Bora Can Işık
25
İsmail Cem Ulusoy
43
Şehmus Hazer
8
Boran Güler
26
İzzet Türkyılmaz
44
Talat Altunbey
9
Can Ali Koç
27
Kerem Özel
45
Taner Uğur Bayhan
10
Cenk Şekeroğlu
28
Mahmutcan Çetin
46
Tibet Deniz Görener
11
Denizhan Ene
29
Mehmet Ali Binen
47
Tolga Geçim
12
Eray Akyüz
30
Mehmet Bardak
48
Ümit Türkoğlu
13
Erkan Yılmaz
31
Mehmet Erim Özgül
49
Yesukan Onar
14
Erkin Şenel
32
Mehmet Umut Özden
50
Yiğitcan Turna
15
Erolcan Çinko
33
Mert Ali Dalgalı
51
Yunus Emre Akçay
16
Evren Sönmezcan
34
Mert Gizir
52
Zafer Sezer Alp
17
Eyüpcan Öncü
35
Metehan Akyel
 
 
18
Faik Altınkalem
36
Oğulcan Danacıoğlu
 
 

 

Teknik Kadro Açısından da En Önde
Teksüt Bandırma BK organizasyonu o kadar değerli ve sağlam bir organizasyondu ki, yerli ve milli anlayış açısından sadece oyuncular yetiştirmekle kalmayıp, basketbolumuzun geleceği açısından çok daha değerli olan üst düzey antrenörler yetiştirmeyi de başararak, ülke basketbolumuza önemli değerler sundular. Geçen sezon TBL’de yer alan pilot takımı Bandırma Kırmızı’nın antrenörü Ali Yıldırım, Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Gaziantep Basketbol’un Altyapı Sorumluluğuna getirildiğini görüyoruz. Altyapı basketbolu ve organizasyonu denildiğinde ülkemizde ilk akla gelen isimlerin başında olan Ahmet Gürgen, altyapı milli takımlarımızın teknik ekibinin değişilmez ismi Alp Baydar, yine ülke basketbolumuzda altyapı antrenörleri arasında her zaman en önde olan Ayberk Alen ve Engin Kömeç gibi birçok önemli isim de geçen sezon Teksüt Bandırma BK organizasyonu içerisinde başarıyla görev yapmışlardı. Şimdi bu değerlerimizin tamamı tıpkı oyuncular da olduğu gibi birçok kulüp tarafından talep edilen durumundalar.

Teksüt Bandırma BK organizasyonu ve kültürü içinde görev almış Selçuk Ernak, Orhun Ene ve Hakan Demir gibi ülkemizin en önemli başantrenörlerinin yanında 2014 yılından itibaren Avrupa’nın en önemli basketbol takımı olan CSKA Moskova’nın başına geçerek başta EuroLeague olmak üzere birçok kupa kazanan Dimitris Itoudis (Yunanistan)’in de bu organizasyon içerisinde yer aldığını da unutmamak gerekir. Teksüt Bandırma BK’nın her açıdan yetiştirici ve değer üreten bir organizasyon olduğunu bir kez daha görüyoruz.

 

2019-2020 ING BASKETBOL SÜPER LİGİ (BSL)
TEKSÜT BANDIRMA BK TEKNİK KADROSU
2019-2020 TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL)
BANDIRMA KIRMIZI TEKNİK KADROSU
2019-2020 BASKETBOL GENÇLER LİGİ (BGL)
TEKSÜT BANDIRMA BK TEKNİK KADROSU
Turgay Zeytingöz (Genel Menajer)
Hakan Demir (Başantrenör)
Mıroslav Radosevıc (Yrd.Antrenör)
Ömer Emre Kahyaoğlu(YrdAntrenör)
Serhat Güneş (Kondisyoner)
Hüsnü Müjdat Enginsu (Doktor)
Emre Erdem (Masör)
Batuhan Aybars Aksu (İstatistikçi)
E. Sabri Öztürk (Malzeme Sorumlusu)
Ali Yıldırım (Antrenör)
Ayberk Alen (Yardımcı Antrenör)
Ahmet Gürgen (Teknik Koord.)
Ulaş Özbülbül (Takım Menajeri)
Y. Emre Usluca (Kondisyoner)
M. Furkan Kara (Fizyoterapist)
Hayri Yücel (Malzeme Sorumlusu)
Engin Kömeç (Antrenör)
Alp Baydar (Yardımcı Antrenör)
Bedirhan Uğur Oktay (Menajer)
Ahmet Gürgen (Teknik Koord.)
Y. Emre Usluca (Kondisyoner)
M. Furkan Kara (Fizyoterapist)
Hayri Yücel (Malzeme Sorumlu)

 

Ülke Basketbolumuz Çok Şey Kaybetti
Ülke olarak birçok alanda yerli ve milli değerler üretmeye önem verdiğimiz bir süreci yaşarken, basketbolda ise bunun tersi olan gelişmeler yaşamamız üzüntü verici. Mevcut TBF yönetiminin yapmış olduğu birçok değerli çalışma oldu ve hepsini de hakkını verecek şekilde yazılarımda dile getirmeye çalıştım. Ancak çeyrek asırdır ülke basketbolumuza hem oyuncu açısından hem de antrenör açısından birçok önemli değer yetiştirmiş olan Teksüt Bandırma BK'nın ekonomik sebeplerden dolayı önce Bandırma Kırmızı takımının TBL'den çekilmesini, sonra da ING Basketbol Ligi'nde yer alan Teksüt Bandırma BK takımının çekilme kararı almasını ve en kötüsü de ülkemizin basketbolda değer üreten en önemli birkaç kulübünden birinin altyapı organizasyonunu sürdüremez aşamaya gelmesini kabul edemiyorum. Bunda hepimizin kabahati ve duyarsızlığı var. Ancak bunca güzel işe imza atmış olan TBF'nin bu süreçteki sorumluluğu ise hepimizden daha fazla olmalıydı. Çünkü TBF'nin amaçları içerisinde Teksüt Bandırma BK'nın ülke basketbolumuzda gerçekleştirmiş olduğu değer katkısı en önemli destek durumundaydı. Adeta ülke basketbolu olarak bindiğimiz dalı kestiğimizi söyleyebilirim.

 

Birçok Şey Kaybettik
Türk Basketbolunun göz bebeği ve yetiştirici kulüp olma vasfına sahip yegâne kulübümüzü kaybettik. Ülke basketbolumuzun gelişimine her açıdan katkı sunarak, altyapı organizasyonu ile diğer kulüp yapılanmalarına da en iyi şekilde örnek olma özelliğine sahip bir basketbol kulübümüzü kaybettik. Hatta bir kulüpten çok, basketbolumuz adına yerli ve milli unsurların en önemli temsilcisi ve pratiğe aktarıcısı olan bir düşüncenin kayboluşunu adeta izledik. Bu anlayışa sahip bir kulüp ve basketbol kültürü kolay inşa edilmiyor; kolay inşa edilemeyen bir organizasyonu yalnız bırakmak ve hatalarını el birliği ile düzeltmek varken, eriyişine kayıtsız kalmak aynı zamanda da ülke basketbolumuzun geleceğine de kayıtsız kalmak anlamını taşımaktadır. Ülke basketbolumuzun marka değerini düşünenler, asıl olarak Bandırma organizasyonu gibi organizasyonların bunu sağlayacağını bilmeyecek kadar kavramlara uzak olduklarını da tavırlarıyla göstermiş oldular.

Ülke basketbolumuz sadece bir kulüp kaybetmedi, hepsinden daha da önemlisi ruhunu kaybetti.

Herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı ve basketbol dolu günler diliyorum. Saygılarımla.
 
BANDIRMA BASKETBOL KULÜBÜNÜN
ERKEKLER BASKETBOL SÜPER LİGİ'NDE YER ALDIĞI SEZONLAR VE PUAN CETVELİ (2004-2020)
S
Sezon
TAKIM
Başantrenörler
Sezon
Sırası
GENEL PUAN DURUMU
İÇ SAHA
DIŞ SAHA
O.M
G
M
A.S
Y.S
PUAN
O.M
G
M
A.S
Y.S
O.M
G
M
A.S
Y.S
1
2004-2005
Banvitspor
Gencer Baytimur
Tab Baldwin
(Yeni Zelanda)
11.
26
9
17
2027
2101
35
13
6
7
1044
1063
13
3
10
983
1038
2
2005-2006
Banvitspor
Tab Baldwin
(Yeni Zelanda)
4.
30
21
9
2373
2152
51
15
12
3
1271
1100
15
9
6
1102
1052
3
2006-2007
Banvitspor
Mete Babaoğlu
Selçuk Ernak
7.
30
15
15
2249
2168
45
15
9
6
1145
1045
15
6
9
1104
1123
4
2007-2008
Banvitspor
Selçuk Ernak
8.
30
14
16
2440
2410
44
15
7
8
1253
1195
15
7
8
1187
1215
5
2008-2009
Banvitspor
Selçuk Ernak
Yalçın Küçüközkan
12.
30
12
18
2536
2626
42
15
8
7
1352
1364
15
4
11
1184
1262
6
2009-2010
Banvitspor
Orhun Ene
3.
30
20
10
2347
2208
50
15
13
2
1135
1018
15
7
8
1212
1190
7
2010-2011
Banvitspor
Orhun Ene
2.
30
23
7
2383
2161
53
15
13
2
1250
1110
15
10
5
1133
1051
8
2011-2012
Banvitspor
Orhun Ene
2.
30
25
5
2434
2174
55
15
13
2
1264
1125
15
12
3
1170
1049
9
2012-2013
Banvitspor
Orhun Ene
3.
30
25
5
2449
2228
55
15
14
1
1263
1082
15
11
4
1186
1146
10
2013-2014
Banvitspor
Dimitris Itoudis
(Yunanistan)
1.
30
28
2
2472
2100
58
15
15
0
1301
1038
15
13
2
1171
1062
11
2014-2015
Banvit
Zoran Lukic
(Sırbistan)
Selçuk Ernak
5.
30
16
14
2353
2315
46
15
10
5
1185
1134
15
6
9
1168
1181
12
2015-2016
Banvit
Selçuk Ernak
5.
30
18
12
2494
2413
48
15
12
3
1245
1152
15
6
9
1249
1261
13
2016-2017
Banvit
Saso Filipovski
(Slovenya)
5.
30
21
9
2504
2319
51
15
12
3
1252
1139
15
9
6
1252
1180
14
2017-2018
Banvit
Saso Filipovski
(Slovenya)
5.
30
18
12
2371
2278
48
15
8
7
1143
1098
15
10
5
1228
1180
15
2018-2019
Banvit
Ahmet Gürgen
Hakan Demir
8.
28
14
14
2241
2207
42
14
8
6
1105
1086
14
6
8
1136
1121
16
2019-2020
TEKSUT Bandırma
Hakan Demir
7.
23
12
11
1863
1808
35
11
8
3
874
782
12
4
8
989
1026
Toplam 16 BSL sezonunda
467
291
176
37536
35668
758
233
168
65
19082
17531
234
123
111
18454
18137
 
BANDIRMA BASKETBOL KULÜBÜNÜN PİLOT TAKIMI OLAN BANDIRMA KIRMIZI'NIN
ERKEKLER BASKETBOL SÜPER LİGİ'NDE YER ALDIĞI SEZON VE PUAN CETVELİ (2011-2012)
S
Sezon
TAKIM
Başantrenörler
Sezon
Sırası
GENEL PUAN DURUMU
İÇ SAHA
DIŞ SAHA
O.M
G
M
A.S
Y.S
PUAN
O.M
G
M
A.S
Y.S
O.M
G
M
A.S
Y.S
1
2011-2012
Bandırma Kırmızı
Ahmet Gürgen
Selçuk Ernak
16.
30
4
26
2016
2416
34
15
2
13
1043
1184
15
2
13
973
1232

 

 

ERKEKLER BASKETBOL SÜPER LİGİ'NDE BANDIRMA BASKETBOL KULÜBÜ FORMASI GİYEN BÜTÜN OYUNCULAR
(2004-2020)
S
Adı Soyadı
Doğum
Tarihi
Uyruğu
Oynadığı
Sezonlar
Toplam
Sezon
Sayısı
1
Keith Simmons
24.02.1985
ABD
2009-2010, 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016
7
2
Yiğitcan Turna
7.03.1987
 Türkiye
2004-2005, 2006-2007, 2007-2008, 2008-2009, 2009-2010, 2010-2011, 2011-2012
7
3
Chuck Davis
18.04.1984
ABD
2009-2010, 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015
6
4
Erkan Veyseloğlu
13.03.1983
 Türkiye
2008-2009, 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015
5
5
Erol Can Çinko
15.08.1990
 Türkiye
2008-2009, 2009-2010, 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013
5
6
İsmail Cem Ulusoy
4.10.1996
 Türkiye
2013-2014, 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017, 2018-2019
5
7
Tolga Geçim
27.03.1996
 Türkiye
2014-2015, 2015-2016, 2016-2017, 2017-2018, 2018-2019
5
8
İbrahim Yıldırım
15.01.1990
 Türkiye
2006-2007, 2008-2009, 2009-2010, 2010-2011
4
9
Lance Williams
19.06.1980
ABD
2008-2009, 2009-2010, 2010-2011, 2011-2012
4
10
Metehan Akyel
9.07.1996
 Türkiye
2015-2016, 2016-2017, 2017-2018, 2018-2019
4
11
Şafak Edge
17.06.1992
 Türkiye
2010-2011, 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015
4
12
Barış Ermiş
3.01.1985
 Türkiye
2009-2010, 2010-2011, 2011-2012
3
13
Can Akın
30.01.1983
 Türkiye
2004-2005, 2005-2006, 2006-2007
3
14
Can Maxim Mutaf
9.01.1991
 Türkiye
2014-2015, 2015-2016, 2016-2017
3
15
Caner Topaloğlu
17.04.1985
 Türkiye
2006-2007, 2007-2008, 2008-2009
3
16
Erkin Şenel
17.01.1999
 Türkiye
2016-2017, 2017-2018, 2018-2019
3
17
Ersin Görkem
8.10.1977
 Türkiye
2004-2005, 2005-2006, 2006-2007
3
18
Gašper Vidmar
14.09.1987
Slovenya
2015-2016, 2016-2017, 2017-2018
3
19
İzzet Türkyılmaz
20.05.1990
 Türkiye
2010-2011, 2011-2012, 2012-2013
3
20
Miroslav Radosevic
6.02.1973
Sırbistan
2004-2005, 2005-2006, 2006-2007
3
21
Önder Külçebaş
20.10.1981
 Türkiye
2004-2005, 2005-2006, 2006-2007
3
22
Ragıp Berke Atar
13.07.1999
 Türkiye
2017-2018, 2018-2019, 2019-2020
3
23
Rıdvan Öncel
21.02.1997
 Türkiye
2017-2018, 2018-2019, 2019-2020
3
24
Sammy Mejia
7.02.1983
Dominik Cumhuriyeti
2012-2013, 2013-2014, 2014-2015
3
25
Şehmus Hazer
15.02.1999
 Türkiye
2017-2018, 2018-2019, 2019-2020
3
26
Talat Altunbey
5.05.1994
 Türkiye
2013-2014, 2014-2015, 2015-2016
3
27
Ufuk Gürgen
25.09.1977
 Türkiye
2005-2006, 2007-2008, 2009-2010
3
28
Ümit Türkoğlu
22.10.1981
 Türkiye
2004-2005, 2005-2006, 2006-2007
3
29
Yunus Çankaya
23.02.1985
 Türkiye
2007-2008, 2008-2009, 2009-2010
3
30
Anıl Binici
1.03.1987
 Türkiye
2004-2005, 2007-2008
2
31
Barış Özcan
21.06.1980
 Türkiye
2009-2010, 2010-2011
2
32
Cevher Özer
24.01.1983
 Türkiye
2013-2014, 2014-2015
2
33
D.J. Shelton
4.04.1991
ABD
2018-2019, 2019-2020
2
34
Damian Kulig
23.06.1987
Polonya
2016-2017, 2017-2018
2
35
Dusan Cantekin
21.06.1992
 Türkiye
2012-2013, 2013-2014
2
36
E.J. Rowland
18.05.1983
ABD
2013-2014, 2014-2015
2
37
Erkan Yılmaz
3.12.1997
 Türkiye
2015-2016, 2019-2020
2
38
Joe Crispin
18.07.1979
ABD
2007-2008, 2008-2009
2
39
Kalin Lucas
24.05.1989
ABD
2011-2012, 2012-2013
2
40
Kenan Bajramovic
24.05.1981
Bosna Hersek
2011-2012, 2012-2013
2
41
Mutlu Demir
13.12.1987
 Türkiye
2007-2008, 2008-2009
2
42
Onur Aydın
15.03.1979
 Türkiye
2005-2006, 2006-2007
2
43
Pero Cameron
5.06.1974
Yeni Zelanda
2005-2006, 2006-2007
2
44
Polat Kaya
6.01.1986
 Türkiye
2005-2006, 2006-2007
2
45
Serkan Erdoğan
30.08.1978
 Türkiye
2011-2012, 2012-2013
2
46
Tufan Önen
3.01.1989
 Türkiye
2011-2012, 2012-2013
2
47
A.J. Slaughter
3.08.1987
ABD
2015-2016
1
48
Abdullah Özer
16.04.2003
 Türkiye
2019-2020
1
49
Adonis Thomas
25.03.1993
ABD
2017-2018
1
50
Adrien Moerman
7.08.1988
Fransa
2015-2016
1
51
Ahmet Hakan Öge
2.02.2002
 Türkiye
2019-2020
1
52
Alade Aminu
14.09.1987
Nijerya
2013-2014
1
53
Alex Perez
1.07.1993
ABD
2018-2019
1
54
Alperen Şengün
25.07.2002
 Türkiye
2019-2020
1
55
Andre Brown
12.05.1981
ABD
2008-2009
1
56
Andy Rautins
2.11.1986
ABD
2017-2018
1
57
Angelo Caloiaro
28.07.1989
ABD
2017-2018
1
58
Anıl Karaca
27.05.2003
 Türkiye
2019-2020
1
59
Anthony Myles
16.10.1982
ABD
2004-2005
1
60
Antoine Agudio
20.01.1985
ABD
2008-2009
1
61
Antonio Graves
17.04.1985
ABD
2010-2011
1
62
Arthur Long
1.10.1972
ABD
2006-2007
1
63
Atakan Erdek
26.06.2001
 Türkiye
2019-2020
1
64
Barış Hersek
26.03.1988
 Türkiye
2009-2010
1
65
Bekir Yarangüme
28.01.1977
 Türkiye
2006-2007
1
66
Berkay Candan
22.05.1993
 Türkiye
2014-2015
1
67
Bora Pacun
27.05.1987
 Türkiye
2010-2011
1
68
Can Altıntığ
1.01.1987
 Türkiye
2017-2018
1
69
Cemal Nalga
16.09.1987
 Türkiye
2011-2012
1
70
Chris Hill
21.02.1983
ABD
2007-2008
1
71
Cliff Hammonds
18.12.1985
ABD
2011-2012
1
72
Corsley Edwards
5.03.1979
ABD
2006-2007
1
73
Courtney Fortson
23.05.1988
ABD
2015-2016
1
74
Damien Kinloch
4.01.1980
ABD
2006-2007
1
75
Derek William Moore
21.02.1975
Avustralya
2005-2006
1
76
Derya Yannier
28.02.1985
 Türkiye
2007-2008
1
77
Deshawn Stephens
9.10.1989
ABD
2015-2016
1
78
Devin Oliver
2.07.1992
ABD
2018-2019
1
79
Doğukan Sönmez
1.01.1992
 Türkiye
2016-2017
1
80
Dominique Johnson
9.06.1987
ABD
2015-2016
1
81
Donnell Harvey
26.08.1980
ABD
2007-2008
1
82
Drew Gordon
12.07.1990
ABD
2013-2014
1
83
Edo Muric
27.11.1991
Slovenya
2016-2017
1
84
Emanuel Terry
21.08.1996
ABD
2019-2020
1
85
Ender Saran
6.05.1987
 Türkiye
2005-2006
1
86
Enver Ekmen
15.08.1983
 Türkiye
2004-2005
1
87
Ercan Osmani
4.08.1998
 Türkiye
2018-2019
1
88
Erdal Albayrak
29.01.1986
 Türkiye
2007-2008
1
89
Erkan İnan
7.11.1989
 Türkiye
2009-2010
1
90
Ermal Kuqo
12.02.1980
 Türkiye
2013-2014
1
91
Fatih Cantitiz
31.05.1992
 Türkiye
2013-2014
1
92
Furkan Haltalı
2.12.2002
 Türkiye
2019-2020
1
93
Furkan Korkmaz
24.07.1997
 Türkiye
2016-2017
1
94
Gary Neal
11.03.1984
ABD
2018-2019
1
95
Gediminas Orelik
14.05.1990
Litvanya
2016-2017
1
96
George Banks
9.10.1972
ABD
2004-2005
1
97
Goran Cakic
21.05.1980
Sırbistan
2009-2010
1
98
Hasan Emir Gökalp
12.10.1995
 Türkiye
2016-2017
1
99
Ian Hummer
23.08.1990
ABD
2019-2020
1
100
İnanç Koç
9.02.1979
 Türkiye
2007-2008
1
101
Jackie Carmichael
2.01.1990
ABD
2015-2016
1
102
Jake Odum
11.02.1991
ABD
2017-2018
1
103
James Elliott Smith
11.07.1989
ABD
2019-2020
1
104
Jason Forte
7.02.1984
ABD
2008-2009
1
105
Jeremy Chappell
10.06.1987
ABD
2016-2017
1
106
Jimmy Baron
23.05.1986
ABD
2014-2015
1
107
Jordan Morgan
15.09.1991
ABD
2018-2019
1
108
Jordan Theodore
11.12.1989
ABD
2016-2017
1
109
Juan Dixon
9.10.1978
ABD
2010-2011
1
110
Kaan Bozkurt
21.06.2003
 Türkiye
2019-2020
1
111
Kenny Adeleke
10.02.1983
ABD
2007-2008
1
112
Klemen Prepelic
20.10.1992
Slovenya
2013-2014
1
113
Lamar Johnson
27.06.1981
ABD
2008-2009
1
114
Lütfi Demirhan
4.03.1987
 Türkiye
2005-2006
1
115
Mahir Bayrak
2.01.1979
 Türkiye
2004-2005
1
116
Marcus Thornton
9.02.1993
ABD
2018-2019
1
117
Marius Janisius
1.10.1977
Litvanya
2004-2005
1
118
Marque Perry
28.01.1981
ABD
2006-2007
1
119
McKenzie Moore
11.05.1992
ABD
2018-2019
1
120
Merthan Mutlu
16.05.1994
 Türkiye
2016-2017
1
121
Michael Mokongo
11.07.1986
Fransa
2007-2008
1
122
Mike Jones
28.03.1975
ABD
2007-2008
1
123
Mutlu Akpınar
1.02.1983
 Türkiye
2010-2011
1
124
Nusret Yıldırım
26.04.1989
 Türkiye
2015-2016
1
125
Oktay Yılmaz
28.01.1983
 Türkiye
2008-2009
1
126
Omar Prewitt
24.09.1994
ABD
2019-2020
1
127
Ömer Kahyaoğlu
1.05.1979
 Türkiye
2004-2005
1
128
Paul Henare
4.03.1979
Yeni Zelanda
2005-2006
1
129
Rashid Atkins
14.05.1975
ABD
2004-2005
1
130
Sadik Emir Kabaca
13.12.2000
 Türkiye
2019-2020
1
131
Sasa Ocokoljic
21.10.1976
Sırbistan
2004-2005
1
132
Sedat Ali Karagülle
28.05.1999
 Türkiye
2018-2019
1
133
Serdar Tabay
3.10.1976
 Türkiye
2004-2005
1
134
Serkan Cerinan
20.06.1977
 Türkiye
2004-2005
1
135
Simon Petrov
27.01.1976
Slovenya
2005-2006
1
136
Stefan Birčević
13.12.1989
Sırbistan
2018-2019
1
137
Stefan Markovic
25.04.1988
 Serbia
2013-2014
1
138
Tony Taylor
9.08.1990
ABD
2017-2018
1
139
Turgay Çataloluk
30.04.1970
 Türkiye
2004-2005
1
140
Tyler Kalinoski
19.12.1992
ABD
2019-2020
1
141
Ufuk Kaçar
22.02.1976
 Türkiye
2005-2006
1
142
Umut Yenice
13.08.1979
 Türkiye
2008-2009
1
143
Ümit Sonkol
24.07.1982
 Türkiye
2007-2008
1
144
Vladimir Dragicevic
30.05.1986
Karadağ
2014-2015
1
145
Vladimir Golubovic
24.02.1986
 Montenegro
2010-2011
1
146
Vladimir Stimac
25.08.1987
Sırbistan
2012-2013
1
147
Vladimir Veremeenko
21.07.1984
 Belarus
2014-2015
1
148
Volkan Cam
24.02.1988
 Türkiye
2004-2005
1

Yorumlar Okunma: 4154