NBA'e devam edilecek mi? - BasketFaul.com

NBA'e devam edilecek mi?

27-08-20 13:54
Amerika'da polisin siyahilere uyguladığı şiddeti protesto eden oyucuların başlattığı boykotun nasıl sonlanacağı kestirilemiyor.

NBA oyuncuları Türkiye saatiyle 03.00’te toplanarak Milwaukee Bucks‘ın boykotu ardından yaşananlar ve gelecekte alınacak eylemlerle ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

The Athletic’ten David Aldridge bu toplantının “gerçek bir çözüme kavuşamadan” pek de tercih edilecek şekilde sonlanmadığını aktardı.

Shams Charania ise Milwaukee Bucks oyuncularına diğer NBA figürlerinden tepkiler geldiğini bildirdi. Yine aynı habere göre George Hill, boykot tartışmalarını maçtan önce başlatan kişinin kendisi olduğunu söylerken takım arkadaşları da onu destekledi.

Yahoo! Sports’tan Vincent Goodwill ise Los Angeles Lakers yıldızı LeBron James’in Bucks oyuncularına diğerlerini bilgilendirmeden böyle büyük yankı uyandıracak bir karar aldıkları için kızdığını ve ardından toplantı bölgesini terkettiğini belirtti.

NBA Oyuncular Birliği, ligin yönetim kuruluyla Türkiye saati ile 18:00'de bir toplantı daha gerçekleştirecek, ardından sezonun geri kalanıyla ilgili kararlarını bildirecekler. Lakers ve Los Angeles Clippers, sezonun devam etmesini istemeyen 2 ekip olarak bildirilmişti. 

 

TV YORUMCUSU DA...

TNT’nin NBA yayınlarında Ernie Johnson, Charles Barkley ve Shaquille O’Neal’la beraber yaptıkları programla tanıdığımız ve aynı zamanda eski bir NBA oyuncusu olan Kenny Smith, oyunculara destek olmak istediğini ifade ederek canlı yayını terk etti.

Yorumlar Okunma: 1083