TB2L kulüpleri: Test maliyetlerini karşılayamayız - BasketFaul.com

TB2L kulüpleri: Test maliyetlerini karşılayamayız

28-08-20 15:56
TB2L yöneticileri pandemi önlemleri kapsamındaki sorumlulukları ekonomik sıkıntı yüzünden kaldırmalarının mümkün olmadığını belirtip TBF'nin yardımını istedi.

Yöneticilerin bu konudaki görüşleri şöyle:
* Bazı kulüplerin bütçeleri o kadar düşük ki, oyunculara 300-500 TL maaş verebilenler var. Bu koşullarda test sonuçlarının maliyetini karşılamak mümkün değil. 
* İlk başta 110 TL olan kişi başı test maliyeti Halk Sağlık'ta yapılması koşuluyla 250 TL'ye çıktı. Özel hastanelerde ise bu rakam 400 TL'yi geçiyor. Bir maçın test gideri 5 bin TL olsa, play off oynayan takımlara 150-200 bin TL arasında bir yük getirecek. TBF ya ilgililerle görüşüp bu rakamın aşağı çekilmesini sağlamalı, ya da kulüplere maddi yardım yapmalı.
* Ligde mümkün olduğu kadar az maç oynanmalı, 26 ya da 27 takım iki gruba ayrılmalı ve çift devreli maçlar sonunda ilk 4 takım play-off'lara kalmalı. Çapraz eşleşme sonunda son 4'e kalanlar tek devreli lig statüsüyle Final Four'da birbirleriyle karşılaşmalı.

* TB2L mutlaka İDDAA programına alınmalı aksi halde pandemi nedeniyle salonlarda yapmamız gereken harcamalar da dikkate alınırsa, sezonun sonu gelmez. 

Yorumlar Okunma: 3313