NBA Cumartesi günü başlıyor - BasketFaul.com

NBA Cumartesi günü başlıyor

28-08-20 19:48

NBA yönetimi play-off'ların Cumartesi gününden itibaren tekrar başlayacağını açıkladı. 3 maddelik bir bildiri yayınlayan NBA yönetimi, aylar süren uğraşların ardından devam ettirilen NBA'in sosyal adaleti desteklemek konusunda çok önemli bir platform olduğunu ve ayrıca afro-amerikan topluluğun ekonomik olarak gelişiminde de pay sahibi olacağını açıkladı. Orlando'da ve bütün NBA pazarında sürdürülebilir ve anlamlı bir değişimin oluşabilmesi için beraber çalışılacağını da ayrıca belirtti.


Maçların kaldığı yerden devam etmesi yani fikstürün kaydırılması bekleniyor.

AÇIKLAMA
* NBA ve oyuncuları sosyal adaletin sağlanabilmesi için, temsilciler, oyuncular, koçlar ve yöneticilerin bir araya gelerek geniş bir çerçevede olayla ilgilenmesi gerektiğini ayrıca seçimlere katılım oranının arttırılması, sivil katılımın geliştirilmesi ve anlamlı bir hukuk ve polis reformunun yapılmasını istemektedir.

* Ligin her şehrinde salonların yerel seçimlerde oy verme yeri olarak kullanılması ve Covid'e karşı daha güvenli oy verme ortamlarının oluşturulması istenmektedir. Eğer son başvuru tarihi geçtiyse kulüp sahipleri yöneticilerle iletişime geçip seçimle ilgili her türlü imkanı sağlamalıdır.

* NBA, bütün oyuncular ve her türlü partnerleriyle her NBA playoff maçının sivil katılım, yerel ve genel seçimlere katılım ve farkındalığın arttırılması yönünde kullanmalıdır.

Yorumlar Okunma: 744