Türkoğlu Basketfaul'e, Kapanlı'ya, Ataman'a ve Merkezefendi'ye saldırdı - BasketFaul.com

Türkoğlu Basketfaul'e, Kapanlı'ya, Ataman'a ve Merkezefendi'ye saldırdı

01-09-20 11:48
Türkiye Basketbol Federasyonu olarak göreve başladıklarından bu yana herkese şeffaf davranmaya çalıştıklarını belirten Hidayet Türkoğlu, "TBF'nin Merkezefendi Denizli Belediyesi'nin Süper Lig'e alınmamasında herhangi bir sorumluluğu yoktur." dedi.

Türkoğlu, teminat mektubunu sağlayamadığı için Merkezefendi Belediyesi^ni beceriskizlik ve terbiyesizlikle suçlarken, Basketfaul'u kastederek, "Haberlerini satılmış, ahlaksız, parayla haber yazan site üzerinden yaydılar." ifadesini kullandı.

"Yeni sezonda az kapasite de olsa basketbolseverleri salonlara davet edeceğimiz bir süreç başlatmak isteriz" diyen Hidayet Türkoğlu, maçların seyircili olup olmayacağına Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüşmeler sonucunda karar vereceklerini söyledi.

Gelecek seçimde TBF Başkanlığı için tekrar aday olup olmayacağı ile ilgili bir soruya Türkoğlu, "Basketbol Gelişim Merkezi'nin kapısını açmadan bu görevi bırakmak istemiyorum." dedi.

Türkoğlu isim vermeden liglere devam edilmemesi eleştirileri nedeniyle Anadolu Efes koçu Ergin Ataman'a da saldırdı, "Büyük bir kulübün çalışanı Euroleague'den ceza alırım korkusuyla aynı konuda onları eleştiremiyor ve bizi eleştiriyor. Öve öve bitiremediği Euroleague'den para cezası alacağını biliyor. Federasyonumuz güçlüdür, Euroleague'de çalışan Türk antrenörü olduğu için alacağı cezayı biz öderiz." dedi. 

Yorumlar Okunma: 8757