Daçka Koçu Ernak'ın ilk izlenimleri - BasketFaul.com

Daçka Koçu Ernak'ın ilk izlenimleri

03-09-20 11:03
Darüşşafaka Tekfen Koçu Selçuk Ernak sezon başındaki ilk izlenimlerini anlatırken, "Her takım gibi insanların birbirini keşfetmesine ihtiyacımız var ama genel olarak çok memnunum." dedi.

Geçen sezon iyi savunma yapan ama hücumda bunun ödülünü alamayan bir takım olduklarını belirten Ernak, "Hücumda geçen yıla göre daha yetenekliyiz. Takımın enerjisinden, fiziksel oynamaya yatkınlığından memnunun. Bütün takımlar gibi rollerin oturmasına, insanların birbirini keşfetmesine ihtiyacımız var." diye konuştu.

Ernak yabancılarla ilgili olarak "İlk izlenimlerimizle bütçemize göre yaptığımız transferlerin içimize sindiğini söyleyebilirim. Kulübe sahip çıkma özelliklerini gördük ve çok ilerleyeceklerini düşünüyorum. Ligde yüksek bütçeli takım fazla ama kaldığımız yerden devam edeceğiz." yorumunu yaptı.

Daçka'nın teknik patronu, hazırlık maçı yaptıkları Beşiktaş'ın Bandırmalı gençleri hakkında da "Onları son gördüğüme göre hepsinin boyu uzamış. Beşiktaş Türk basketbolunun geleceğini bünyesinde barındırıyor. Bu oyuncuların sadece Beşiktaş'a değil, Türk Basketboluna faydaları olacak. Umarım basketbolları da boyları gibi gelişir ve milli takıma katkı verecek noktaya gelirler." dedi. 

Yorumlar Okunma: 2590