Anadolu Efes, Galatasaray'ı farklı geçti - BasketFaul.com

Anadolu Efes, Galatasaray'ı farklı geçti

03-09-20 22:16

İstatistik:
Anadolu Efes ile Galatasaray'ı karşı karşıya getiren Gloria Cup mücadelesinde gülen taraf 88-64 skoruyla Anadolu Efes oldu. Maç boyu skoru genelde önde getiren Efes üçüncü çeyrekteki müthiş savunmasıyla maçı kopardı. Son çeyrekte de rakibinin dağılmasından faydalanıp farkı arttırdı. Maçı yöneten hakemlerden biri Luigi Lamonica'ydı.


İlk çeyrek yüksek tempoda ve hücumda daha keskin başladı. İki taraf da hazırlık sürecinde çalıştığı düzenleri denerken savunmada etkisizdi. Anadolu Efes'in dış atışlardaki üstün başarısı fark yaratırken ilk çeyrek 24-17 Anadolu Efes üstünlüğü ile sonuçlandı.

İkinci çeyrekte savunmalar oturmaya başlarken rotasyonla beraber oyun kalitesi biraz düştü. Galatasaray'ın istediklerini daha iyi yaptığı bu çeyrekte skoru taşıyan isim müthiş performansıyla Ayberk Olmaz oldu. Şut kaçırmadan üst üste isabetler bulan uzun oyuncu takımını taşırken skora tutunmalarını da sağladı. İlk devre 40-39 Anadolu Efes üstünlüğü ile sona erdi.

Üçüncü çeyreği Anadolu Efes'in savunması domine etti. Rakibine hem baskı hem de kombine savunmalar deneyen Efes sadece 7 sayıya potasında izin verdi. 16-7'lik çeyrek skoru maçı da kopardı.

4. çeyreğin başında yapılan baskı sonucu top dışarı çıktı ve hakemler Galatasaray'ı gösterirken topun kendinden çıktığını belirten Yiğit topun rakibe geçmesini sağladı. Hazırlık maçı bile olsa Yiğit'in bu davranışı takdir edildi. Son çeyrekte de ritmini hiç kaybetmeyen Efes farkı daha da açtı ve karşılaşmadan 88-64 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 3394