Fethiye de başvuruyor - BasketFaul.com

Fethiye de başvuruyor

04-09-20 15:27
TBF'nin BSL için yeni başvuru süreci başlatması ve bu olanaktan bütün TBL takımlarının yararlanabileceğini açıklaması ile birlikte Fethiye Belediyes de başvurma kararı aldı. Bilindiği gibi yarıda kalan sezonda PETKİM birinci, Fethiye Belediyesi ikinci, Merkezefendi Belediyesi üçüncü sıradaydı.

Fethiye Belediyesi'nin başvuru yapması durumunda yönergelere göre kural olmasa da ligi üst sırada bitirdiği için TBF tarafından kabul edilme olasılığı bulunuyor.

Basketfaul'un notu: TBF'nin 18 Eylül'e kadar mühlet vermesi, yeni bir süreç başlattı. Merkezefendi, Fethiye, ya da başka bir takım... 18'ine kadar başvurdu, diyelim ki 19'unda BSL'ye alındı. 26 Eylül'de lig başlıyor. Bu süre içinde belirsizlik olacağına göre hangi ligin takımını kuracaklar? Tahkim Kurulu'na yapılabilecek ve olayı daha da geciktirebilecek diğer olasılıklaran söz etmiyoruz dahi... Bir hafta içinde transferleri tamamlayıp lige nasıl hazırlanacaklar? Bize göre TBF'nin bu açıklamasından sonra ligin ileri bir tarihe itilmesi şart olmuştur. Ayrıca... Yine diyelim ki, Merkezefendi bu gelişmelerden sonra BSL'den vazgeçti, başka da başvuran olmadı... TBL'de açılacak boşluk kalmayacağına göre TBL için iki yabancı alan Kocaeli BŞB Kağıtspor hangi lige takım kuracak? Kaos üstüne kaos...

Yorumlar Okunma: 4220