Çekişmeli maç Bursaspor'un - BasketFaul.com

Çekişmeli maç Bursaspor'un

08-09-20 18:59

İSTATİSTİK:

Frutti Extra Bursaspor çekişmeli geçen mücadelenin sonunda Darüşşafaka'yı 87-86 yenmeyi başardı.


Daçka mücadeleye orta mesafe atışlarla başlarken Bursaspor potaya giderek etkili oldu. İki takım da hücumda çok etkili olunca skor yukarı taşındı. 5. dakikada Daçka öne geçti. Çeyreğin ikinci kısmında Bursaspor daha iyi gözükürken ilk çeyrek 24-22 Bursaspor üstünlüğü ile sona erdi. 

İkinci çeyrek tam bir sezon öncesi hazırlık maçı tadında başladı. Karşılıklı top kayıplarıyla başlayan çeyrekte ilk basketi Ömer buldu. İki taraftan gelen mini serilerle çeyrek devam ederken Bursa biraz daha organize gözüktü. Doğuş oyuna girdikten sonra savunmasıyla gidişatı değiştirerek rakibine mola aldırdı. Tutku Açık sürekli itirazlarda bulununca çeyrek sonunda teknik faul aldı. İlk devre 41-40 skoruyla sona erdi. 

İkinci yarıya daha iyi başlayan taraf Daçka oldu. İki takımın da hücumda henüz sistemlerini oturtamaması şaşırtmazken savunmada özellikle Doğuş önderliğinde Daçka'nın fark yarattığını gördük. Ryan Luther da bu çeyrekte ağırlığını koyunca fark 8 sayıya kadar çıktı. İki taraftan da kayıp yere düşen oyuncular zaman zaman yürekleri ağza getirse de ciddi bir sakatlık yaşanmadı. Çeyreğin sonunda Doruk Dora'nın isabetlerine Can Maxim Mutaf karşılık verdi. Son çeyreğe 66-61 skoruyla gidildi. 

Son çeyreğe Daçka organize isabetlerle girerken Bursa adına Maxim sokmaya devam etti. Üst üste fauller yapan Daçka faul hakkını çok erken doldurunca Bursaspor sık sık çizgiye gitti. Hücumda organizasyon konusunda zorlanan ev sahibine karşı sürekli çizgiye giden Bursaspor skoru sürüklemeyi başardı. Maçın bitimine 1.32 kala Kadji'nin basketfaulü ile Bursaspor öne geçti. Maxim kritik bir üçlükle farkı 4 sayıya çıkardı. Karşılıklı isabetlerin ardından Doğuş Özdemiroğlu çok zor bir üçlükle fark 1 sayıya indirdi. Rakibe faul yapmak yerine baskı yapan Daçka rakibini top kaybına zorlamayı başardı. Son topta Doğuş'un üçlüğü isabetli olmayınca karşılaşmadan Bursaspor 87-86 galibiyetle ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2739