Obradovic: Artık ben Itoudis'in önerilerine ihtiyaç duyuyorum - BasketFaul.com

Obradovic: Artık ben Itoudis'in önerilerine ihtiyaç duyuyorum

09-09-20 10:34
Fenerbahçe BEKO'dan 7 yıl sonra ayrılan Zeljko Obradovic, daha önce asistanlığını yapan CSKA KOçu Dimitris Itoudis ile ilgili konuştu.

Efsanevi koç, Itoudis hakkında “Neredeyse her gün birbirimizi arıyoruz. Eskiden benim tavsiyelerimi isterdi ancak artık ben onun tavsiyesini istiyorum.” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz günlerde 50. doğum gününü kutlayan Itoudis için Obradovic, “Benden daha genç olması önemli değil. Onun görüşlerine çok değer veriyorum. Birbirimizi her gördüğümüzde basketbol hakkında konuşuyoruz ve bu bizim ilişkimizin doğası” sözlerini söyledi.

Itoudis, 1999 yılından 2012 senesine kadar Panathinaikos‘ta Obradovic’in yardımcılığını yapmış, bu süre boyunca Yunan kulübü, toplam 5 kez EuroLeauge ve sayısız lig şampiyonluğu kazanmıştı.

İkili, 2012 yılında Panathinaikos‘tan ayrıldıktan sonra Itoudis bir süre ülkemizde Banvit’i çalıştırdıktan sonra 2014 yılında CSKA Moskova’nın başına geçti. Başarılı çalıştırıcı, 2016 ve 2019 yıllarında takımını EuroLeague şampiyonluğuna taşırken VTB Ligi’ni de beş kez şampiyon bitirdi.

Obradovic, eski yardımcısı hakkında “O, çok dürüst ve içten bir insan. Bence onun en önemli karakter özelliği bu” dedi. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 3886