Beşiktaş kazanmaya devam ediyor - BasketFaul.com

Beşiktaş kazanmaya devam ediyor

18-09-20 17:40

İSTATİSTİK:

Beşiktaş Cevat Soydaş Turnuvası'nda Bursaspor'u son çeyrekteki etkili oyunuyla 81-79 yenmeyi başardı. Bursaspor, Beşiktaş'ı üçüncü çeyrekteki etkili oyunuyla sıkıştırsa da son çeyrekte rakibine engel olamadı. İlk devre iki takımın da savunma problemleri dikkat çekerken üçüncü çeyrek boş atışları dahi sokamayan Beşiktaş son çeyrekte ritm bularak kazanmayı bildi.


Maça iki taraf da akıcı hücumlarla başladı. Çok kolay sayı üretilen bu bölümde hemen her türlü hücum varyasyonunu izledik. Beşiktaş yabancılarına top kullandırırken Bursa daha dengeli bir hücum yaptı. İlk çeyrek Beşiktaş'ın 27-24 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyrekte de hücumlar son derece başarılıydı. Uzunlar arası paslarla dikkat çeken Beşiktaş'a karşılığı hızlı hücumlarda kolay isabetlerle veren Bursaspor oyunun içinde kaldı. Savunmaların pek gelmediği mücadelede ilk devre 49-44 Beşiktaş lehine sonuçlandı.

Üçüncü çeyrekte Bursaspor savunmayı bir anda sertleştirdi. Oyunun iki tarafında da  hakimiyet kuran Bursaspor çift haneli fark yarattığı bu çeyrekte rakibine sadece 9 sayı imkanı tanıdı. Tercih olarak da kötü olan Beşiktaş sürekli kötü atışlara gidince oyun ve skor üstünlüğü Bursaspor'a geçti. Son çeyreğe 63-59 Bursaspor önde girdi.

Son çeyreğe karşılıklı üçlüklerle girildi. Blackmon'ın yanı sra Şeyhmus ve Sadık üzerinden de sayı üreten Beşiktaş oyuna tekrar tutundu. Sadece yabancılarının üretimiyle ayakta kalan Bursaspor son iki dakikaya 4 sayı farkla önde girdi. Blackmon'ın zor üçlüğüyle fark 1'e indi. Sadık serbest atışlarla Beşiktaş'ı öne geçirdi. Munford maç topu önemindeki pozisyonda potaya gitti ama Furkan Haltalı kendisini blokla uğurladı. Ömer Yasir'in serbet atışlarıyla fark 3 sayıya çıktı. Rakibine üçlük şansı tanımayan Beşiktaş, Newman'ı çizgiye gönderdi. Karşılıklı serbest atışların ardından maçın bitimine 8.8 saniye kala fark 3 sayıyken Bursaspor tam sahadan gelmek zorunda kaldı. Yine yapılan faul sonucu çizgiye giden Bursaspor ilkini sokup ikinciyi bilerek kaçırdı ama canlanan top Oğuz Savaş'tan dışarı çıktı. Karşılaşmadan Beşiktaş 81-79 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2101