Yıllar sonra oynanan derbide gülen Fenerbahçe oldu - BasketFaul.com

Yıllar sonra oynanan derbide gülen Fenerbahçe oldu

18-09-20 22:24

 İSTATİSTİK:

 

Başından sonuna kadar önde götürdüğü mücadelede Fenerbahçe Galatasaray'ı 93-81 yendi. Galatasaray ve Fenerbahçe 17 yıl sonra ilk defa hazırlık maçında karşılaştı.


Maça müthiş bir hücum performansıyla giren Fenerbahçe üstünlüğü de erken yakaladı. De colo ve Lorenzo Brown ikilisinin 20 sayı ürettiği anda Galatasaray sadece 9 sayıdaydı. Yiğit Aslan'ın isabetleriyle Galatasaray oyuna tutundu. Fenerbahçe çeyrek sonuna kadar rahat hücum edince ilk çeyrek 30-21 Fenerbahçe üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyrekte çok daha iyi bir Galatasaray vardı sahada. Motum'un iyi oyununa diğer yuncular da katılınca Galatasaray çok daha akıcı hücumlar yaptı. Fenerbahçe'de Melih bulduğu isabetlerle farkın kapanmasının önüne set çekti. Farklı oyunculardan katkı alan Galatasaray oyuna tutunurken ilk devre 51-47 Fenerbahçe lehine sonuçlandı.

Dış atışlarla ikinci yarıya giren Fenerbahçe Ulanovas ve De Colo ile etkili oldu. Galatasaray'da ise oyuna giren Caner çok kısa sürede 5 sayılık katkı yapmayı başardı. Fark 4 sayıya kadar indikten sonra Melih'ten gelen 7 sayı tekrar farkı açtı. Son çeyreğe Lorenzo Brown'ın isabetiyle Fenerbahçe 73-63 önde gitti.

Hamilton'ın spektaküler isabetleriyle başlayan Fenerbahçe farkı bir anda 14'e çıakrdı.  Tam sahadan baskılı savunmalar deneyen Galatasaray'a karşı Eddie'nin üçlüğü kilidi açtı.  Karşılıklı isabetlerle geçen son çeyrekte fark son 2 dakikaya girerken yeniden 9 sayıya indi ama Ulanovs'ın üçlüğü maçı tekrar kopardı. Karşılaşmadan Fenerbahçe 93-81 galip ayrıldı. 

 

Yorumlar Okunma: 5436