Bıyıktay: Zaman lehimize çalışıyor - BasketFaul.com

Bıyıktay: Zaman lehimize çalışıyor

20-09-20 11:39
Cevat Soydaş Turnuvası'nda iyi görüntü veren Beşiktaş'ın koçu Burak Bıyıktay'dan ligin başlamasına bir hafta kala takımıyla ilgili yorumlarını aldık...

* Bahçeşehir'le birlikte en fazla hazırlık maçı yapan takımsınız. Büyükçekmece'den sonra Cevat Soydaş'ta üç maçın ikisini kazandınız. Gelişimi nasıl görüyorsunuz?
* 9 hazırlık maçının üçünü kazandık ama doğal olarak önceliğimiz hazırlık maçlarını kazanmak değil, birlikte oynama alışkanlığımızı geliştirmekti. Genel olarak çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Bandırma organizasyonundan gelenler Teksüt ve Bandırma Kırmızı olarak farklı takımlarda oynamışlardı. Bu oyuncuların dışında da farklı yerlerden genç eklemelerimiz oldu. Sonuçta yeni kurulan bir takım olarak zamana ihtiyacıöız var ama zaman kesinlikle lehimize çalışıyor.

* Pota altını yeterli görüyor musunuz?
* Kesinlikle evet. Alperen yaşının çok üzerinde bir oyuncu. Furkan Haltalı geçirdiği sakatlık sonrası form tutmaya başladı. Ercan Osmani ise milli takımın çok ihtiyacı olan 4 numarayı doldurabilecek özelliklere sahip.

* Oyun kurucu pozisyonunu konusundaki yorumunuz nedir? Biraz fazla top kaybı olmuyor mu?
* O pozisyonu çok genç üç oyuncuya teslim ettik ve doğal olarak deneyim sorunu yaşıyorlar ama büyük potansiyelleri var. Markell Johnson sakatlandığı Bursaspor maçında 10 dakikada 7 asist yaptı. Ömer Yasir çok yetenekli ve çok zeki. Deneyim, kuvvet eksikliklerini çözebilir ve play maker felsefesini yakalarsa çok ş yapar. Benzer yorumu Eray için de yapabilirim. Top kayıpları deneyim ve birlikte yeterince oynamamakla ilgili. 

* Egehan Arna'nın başlangıcı iyi yaptığını düşünüyor musunuz?
* Genç de olsa takımın en deneyimli oyuncusu ve çok daha iyi oynayacağından eminim. Çok yönlü oyunu, oyun zekası, hem 3, hem 2 gibi oynayabilmesi parlak bir geleceğin işaretleri...

* Bu takımın hayal ettiğiniz kimliği nasıl olmalı?

* Savaşan, iyi savunma yapan, vazgeçmeyen bir oyuncu grubu... 

Yorumlar Okunma: 1706