Alkım Ay: İlk haftalar alışma süreci - BasketFaul.com

Alkım Ay: İlk haftalar alışma süreci

25-09-20 17:21
Lokman Hekim Fethiye Belediye başantrenörü Alkım Ay sezon öncesi yaptığı değerlendirmede “Basketbol Süper Ligine alınacak 16. takım sürecinin uzamasından dolayı bir sıkışıklık yaşanması normaldir. Bu sıkışıklık bizden kaynaklanmıyor. Başka bir takım da Süper Lig’e bu şekilde alınmış olsaydı aynı şeyler geçerli olacaktı." dedi.

Ay şöyle konuştu:
"Majör liglerde takımlar kadrolarını kurduklarından, boşta, revaçta ve yapımıza uygun oyuncu alternatiflerimiz çok azalmış durumda. Biz de hem teknik ekip olarak, hem de Yönetim Kurulu’muz ve ana sponsorumuz olarak Fethiye’nin çıkarlarını büyük bir hassasiyetle gözetmeye çalışıyoruz.

Süper Lig çok başka bir platform. Fethiye’nin daha önce basketbolda ya da futbolda hiç bulunmadığı bir seviyeden bahsediyoruz. Malum nedenlerden ötürü sezon öncesinde sadece 3 hazırlık maçı oynayabildik. Süper Lig kararının çok geç açıklanmasından dolayı tam takım olarak bir hazırlık dönemi geçirme imkanımız olmadı. Fikstüre baktığımızda, hemen ilk haftalarda Karşıyaka ve Fenerbahçe ile deplasmanda, Galatasaray, Beşiktaş ve Efes ile Fethiye’de oynayacağımızı görüyoruz. İlk 7 haftada ligin en güçlü takımlarıyla, oturmamış bir kadroyla oynamak sonuç anlamında kamuoyunu yanıltmasın. Tabii ki basketbol sürprizlere açık bir oyun ama ligin başlarında arzu ettiğimiz sonuçları alamayabiliriz. O periyodda içerde Bursaspor, Ankara’da Ormanspor maçlarına odaklanmak daha mantıklı görünüyor. Fakat lige yeni çıkmış, daha önce böyle bir tecrübesi bulunmayan bir takım olarak asıl rakiplerimizle ilk yarının ikinci yarısında oynamaya başlayacağız. Sezonun ilk haftalarını alışma evresi olarak geçip, giderek yükselen bir ivmeyle devam etmeyi planlıyoruz. Bu sezon gerçekçi hedef olarak lige tutunmak bizim için harika olur. Nihai hedefimiz ise Fethiye’yi bir basketbol şehri haline getirmek. Bu yolda iniş ve çıkışlar mutlaka olacaktır. Yeter ki Fethiye kamuoyu sakinliğini, dirayetini korusun, yeni oluşan takım ve temelden değişen ortama alışma konusunda sabırlı olsun.”  

Yorumlar Okunma: 1394