Ertuğrul Erdoğan: Hazırlık sürecini iyi geçiremedik - BasketFaul.com

Ertuğrul Erdoğan: Hazırlık sürecini iyi geçiremedik

26-09-20 20:20
Galatasaray Koçu Ertuğrul Erdoğan, Anadolu Efes karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu.

Takım olarak tam anlamıyla hazır olmadıklarını ve önümüzdeki üç haftalık periyodu çok iyi değerlendirmek gerektiğini dile getiren Ertuğrul Erdoğan'ın maç sonu değerlendirmeleri şu şekilde:

"Öncelikle Anadolu Efes takımın tebrik ediyorum. Maalesef arka arkada gelen maçlar şunu gösterdi ki kadro derinliği bizim için hala bir handikap teşkil ediyor. Bugün Alex Hamilton'u 2 haftalık sürecin ardından direkt sahaya sürdük. Formsuzluğu istatistiklerine yansımış oldu. Maalesef uzun oyuncu konusunda da bir eksiğimiz var. Sadece 3 oyuncu ile oyunu döndürebildik. Zaman zaman dört kısaya döndük. Özellikle üçüncü periyodun ortalarından itibaren Anadolu Efes ağırlığını koydu. Maçın son bölümlerinde zaten bitmiş olan maçı oldukça da kötü oynayarak tamamladık." 

"Çok uzun bir yolumuz var iyi bir takım olmak, birbirimizi anlamak ve doğru bir basketbol oynamak için. Maalesef hazırlık süreci eksik kadroyla geçirip, bu doğru basketbola ulaşmak için süreyi biraz daha uzatmış bulunuyoruz. İnşallah önümüzdeki günleri iyi değerlendirip, sağlıklı kalıp oynadığımız basketbolu daha üst seviyeye çekmemiz lazım. Ümit ediyorum sakatlarımız Barış ve Berke oynadıktan sonra daha doğru ve dengeli oynayan bir takıma dönüşeceğiz. Önümüzde hem antrenman hem de maç olarak çok önemli bir üç haftalık süreç var. Şampiyonlar Ligi başlayacak. En hazır hale gelmemiz gereken döneme geliyoruz. Bu üç haftayı çok iyi değerlendirmemiz lazım." 

Yorumlar Okunma: 1377