Barcelona sezona galibiyetle başladı - BasketFaul.com

Barcelona sezona galibiyetle başladı

01-10-20 23:57

İSTATİSTİK

THY Euroleague ilk haftasında evinde CSKA Moskova'yı konuk eden Barcelona, ilk dakikadan itibaren üstünlüğü eline aldığı karşılaşmadan 76-66 galibiyetle ayrıldı.

Dengeli başlayan karşılaşmada ilk 5 dakika 10-9 Barcelona üstünlüğüyle geçildi. 7-0 seri yakalayan Barcelona, farkı açmaya başladı. CSKA, hücumda rakibini geçmekte zorlanınca farkın açılmasını önleyemedi. Kalan dakikalarda farkı açmaya devam eden Barcelona çeyreği 24-14 farklı tamamladı.

Pota altında CSKA savunmasının açıklarını iyi değerlendiren Barcelona oyunun hakimiyetini eline almaya başladı. Bu dakikalarda dış atışlara yönelen CSKA, istediği ritmi bir türlü yakalayamadı. İkinci çeyrek 41-33 Barcelona üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe Hackett ile skorda iyi başlayan CSKA karşısında Barcelona arka arkaya top kayıplarıyla kötü bir başladı. Ancak rakibinin tutuk başlangıcını iyi değerlendiremeyen CSKA, maça ortak olmayı başaramadı. Skorda yalnız kalan Hackett, bunun en büyük sebeplerinden biriydi. Üçüncü çeyrek 55-48 Barcelona üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte Shengelia ve James ile etkili başlayan CSKA, 08:05 dakika kala farkı 2'ye çekti (55-57). Alex Abrines'in serisiyle hemen cevap veren Barcelona farkı kısa sürede tekrar çift hanelere çıkarmasını bildi (65-55). Mike James bu dakikalarda hücumda skor bulsa da yaptığı kritik top kayıplarıyla da takımının işini zorlaştırdı. Karşılamayı Barcelona 76-66 kazanarak sezona galibiyetle başlayan taraf oldu.

Öne çıkanlar..
Barcelona: Brandon Davies 18 sayı-4 ribaund, Nikola Mirotic 17 sayı-7 ribaund
CSKA Moskova: Tornike Shengelia 15 sayı-5 ribaund-3 asist, Mike James 13 sayı-4 asist

Yorumlar Okunma: 1275