İstanbul Basket Sorumlusu Özdemir: Takviye yapabiliriz - BasketFaul.com

İstanbul Basket Sorumlusu Özdemir: Takviye yapabiliriz

03-10-20 13:17
TBL'deki son takım belirsizliği de Federasyon Kupası'nın başlamasına 2 gün kala son buldu. Bakırköy Basket'in pek çok kulüple hakları satın alma konusunda söylentiler duymuştuk. Ama en net adımlar İstanbul Basket ile atıldı. Aslında taraflar kısa sürede anlaşmış olsalar da gerekli prosedürlerin sağlanması yaklaşık 2 ay gibi bir süreyi aldı. Şimdi ise TBF tarafından onaylanan İstanbul Basket, bugün Federasyon Kupası için Kartepe'ye yola çıktı. Biz de kulübü sorumlusu Nevzat Özdemir ile sıcağı sıcağına görüşlerini aldık.
 
"Kulübümüz 2006 yılında kuruldu. İlk günden beri amacımız gençlerimizin önünü açmak, onları Türk basketboluna kazandırmaktı. Bu anlamda TBL'yi düşünerek ligde yer almak istedik. Bakırköy Basket'te haklarını devretmek isteyince kendileriyle konuştuk ve anlaşmaya vardık."
 
 
Takım Anadolu Efes'in BGL oyuncularından kurulu bir takım olacak. BGL başladığında ise kendileri maç gün ve saatlerinin çakışmaması TBF'ye ricada bulunacaklarını ifade etti.
 
"Anadolu Efes'le geçmişe dayanan bir birlikteliğimiz var. Orada daha az süre alıp kendini daha az gösterebilen gençlerimize bir fırsat tanıma amacıyla yola çıkmıştık. Bu konuda çok iyi başarılara da imza attık. Zamanla iki kulüp arasında güzel bir dostluk, kardeşlik bağı kuruldu.

"Şu an için bir takviye planı yok. Ama takdir edersiniz ki olası kötü bir başlangıç, gençlerimiz için de motivasyon düşürücü bir durum olur ve yapmaya çalıştığımız şeyi zorlaştırır. İşte böyle bir durum olursa aklımızda 2 tecrübeli yerli ve 1 yabancı transferi yapmayı planlıyoruz."

Takım ilk olarak Kupa'da bir araya gelecek ve ilk maçlarına çıkacaklar. Ama şüphesiz gençler için rekabet dozu hayli yüksek olan bir ligde mücadele etmek örneklerde gördüğümüz gibi onlara çok fazla katkısı olacaktır.

"Biz bu projeyi uzun yıllar sürdürülebilir kılmak istiyoruz. Biliyorsunuz ki Adem Bona'yı Türkiye'ye getiren kulüp bizdik. Gençlerimizi bu şekilde Türk basketboluna kazandırmak en büyük hedefimiz, amacımız."

Yorumlar Okunma: 2347