Bahçeşehir, Daçka'yı yendi - BasketFaul.com

Bahçeşehir, Daçka'yı yendi

03-10-20 18:18

 İSTATİSTİK

ING Basketbol Süper Ligi 2. haftasında Darüşşafaka Tekfen'e konuk olan Bahçeşehir Koleji, çekişmeli geçen karşılaşmadan 95-91 galibiyetle ayrılan taraf oldu. Darüşşafaka, maçı kaybeden taraf olsa da Doğuş Özdemiroğlu 34 sayı (7/9 iki sayı, 5/11 üç sayı), 2 ribaund, 1 asist ve 3 top çalmayla karşılaşmayı tamamlayarak sayıda kariyer rekorunu kırdı. 

Boyalı alanı iyi kullanarak karşılaşmaya başlayan Daçka, skoru 7-2 getirdi. Ancak üç sayı çizgisinden yüzdeli başlayan Bahçeşehir yakaladığı 10-2 seriyle ibreyi kendilerini çevirmesini bildi. Oyuna girer girmez hırs ve mücadeleyi sahaya yansıtan Doğuş, Daçka'nın bu dakikalarda sahadaki en etkili ismi oldu. Geride olmasına rağmen pes etmeyen ve maçın kopmasına izin vermeyen Daçka, çeyreğin de Doğuş'la son basketine imza attı. İlk çeyrek 26-19 Bahçeşehir üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte rakibinin baskısına cevap vermeye çalışan Darüşşafaka, geçiş hücumlarından skor bularak maçın içinde kalmaya devam etti. Dışardan henüz isabet bulamayan Darüşşafaka, üç sayı denemesine devam ederek farkın açılmasının hızlandırdı ve Jamal Jones'un basketiyle Bahçeşehir 07:13 dakika farkı çift hanelere çıkardı (33-23). Bu dakikalarda sahada Daçka cephesindeki en etkili isimlerden Doğuş, tek başına mücadelesini sürdürdü ve her seferinde topu potayla buluşturdu. Ryan Luther ile 03:07 dakika kala Darüşşafaka ilk üçlüğü kaydetti. 1 dakika kala Gillon ise çıktığı hücumların hepsinden sayıyla dönen Daçka, farkı çeyrek sonunda tek haneye düşürmesini bildi. İkinci çeyrek 47-42 Bahçeşehir üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrek ilk dakikalarında farkı eriten Daçka skoru 47-47 eşitledi. Erick Green ve Deniz'le rakibini geri püskürtmesini bilen Bahçeşehir, farkı tekrar açmasını bildi.  En kritik noktada Doğuş'tan gelen üçlüklerle Daçka maçın içinde kalmaya devam etti. 01:00 dakika kala Jerret ile Daçka skoru bir kez daha eşitledi (65-65). Erick Green ve Deniz'le yine üstünlüğü eline alan Bahçeşehir çeyreği 70-67 önde tamamladı.

Doğuş'un son çeyrekte de sahada fırtınalar estirdiği karşılaşmada Daçka 08:25 dakika kala farkı eriterek bir kez daha öne geçti (72-70). Pota altının etkili isimlerinden Deniz Kılıçlı'yla cevap vermeye devam eden Bahçeşehir skor üstünlüğünü korumaya devam etti. Karşılaşmanın sonuna doğru heyecan daha da yükseldi ve 03:57 dakika kala Doğuş'un üçlüğüyle Daçka bir kez daha öne geçti (81-80). Sorumluluk almaktan çekinmeyen Perez'le Bahçeşehir kritik dakikaları sayıyla geçmesini bildi. Karşılaşmayı 95-91 Bahçeşehir Koleji kazandı.

 

Öne çıkanlar..
Darüşşafaka Tekfen: Doğuş Özdemiroğlu 34 sayı, Andrew Andrews 16 sayı, John Gillon 11 sayı-6 asist
Bahçeşehir Koleji: Erick Green 26 sayı, Deniz Kılıçlı 16 sayı, Alex Perez 14 sayı-8 asist

Yorumlar Okunma: 1643