Sigortam.net, Budo Gemlik'i rahat geçti - BasketFaul.com

Sigortam.net, Budo Gemlik'i rahat geçti

04-10-20 14:41

İSTATİSTİK

TBL Federasyon Kupası ilk maçında Budo Gemlik ile karşılaşan Sigortam.net ikinci yarı farkı açarak karşılaşmadan 82-46 rahat galibiyetle ayrıldı.
Sigortam.net ribaundlarda 34-24 ve top çalmada 11-6 ile farklı üstün taraf oldu. Galibiyetteki en belirleyici faktörlerden biri ise Sigortam.net'in 9 top kaybı yapmasına karşılık Gemlik'in 22 tane yapması oldu. 

Sigortam.net karşılaşmaya Semih-Serhat-Wilson-Blake-Cenk ile Budo Gemlik ise Emre-Carter-Tolefree-Eren-Yunus beşiyle başladı.

Karşılaşmaya iki ekip de düzensiz şutlarla başladı. Daha fazla isabet bulan Sigortam.net bu dakikalarda üstünlüğü eline alan taraf oldu. Topa hakim olmakta zorlanan Gemlik, arka arkaya top kayıplarına gitti. Ancak çeyreğin ikinci yarısında ise sahada yabancılarıyla daha iyi oynayan Gemlik, kaydettiği arka arkaya sayılarla 03:31 dakika kala öne geçti (9-8). Son bölümün çekişmeli geçtiği karşılaşmada boyalı alanı daha iyi kullanan Sigortam.net çeyreği 14-12 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte de boyalı alandaki üstünlüğünü sürdüren Sigortam.net 8-2 seriyle farkı açtı. Rakibi karşısında sahaya istediğini yansıtamayan Gemlik, bu dakikalarda yaptığı arka arkaya top kayıplarıyla maçın içinde kalmakta zorlandı. Son bölümde farkı çift hanelere çıkaran Sigortam.net çeyreği 37-27 üstünlükle tamamladı.

Üçüncü çeyreğe kötü başlayan Gemlik, ilk 3 dakikasında hiç skor üretemedi. Rakibini pota altında durdurmasını bilen Sigortam.net kolay baskete izin vermeyerek farklı üstünlüğünü korumaya devam etti. Üçüncü çeyrek 56-35 Sigortam.net üstünlüğüyle geçildi.

Açılan yüksek farkın da etkisiyle son çeyrekte Gemlik, oyundan tamamen düştü. Rahat bir son çeyrek geçiren Sigortam.net karşılaşmayı 82-46 kazanarak kupadaki ilk galibiyetini elde etti.

Öne çıkanlar...
Sigortam.net: Brayon Blake 16 sayı-4 ribaund, Derrick Wilson 11 sayı-3 ribaund-4 asist, Cenk Şekeroğlu 7 sayı-5 ribaund-2 asist, Semih Say 7 sayı-5 ribaund-3 asist
Budo Gemlik Basketbol: Brain Tolefree 10 sayı-4 ribaund-3 asist, Yunus Çankaya 7 sayı-2 asist, Uğur Hortum 6 sayı-2 ribaund-2 asist, Eren Has 6 sayı-2 ribaund, Serdar Yavuz 6 sayı-2 asist

Yorumlar Okunma: 1415