Manisa son saniyede galip - BasketFaul.com

Manisa son saniyede galip

04-10-20 18:10

İSTATİSTİK

TBL Federasyon Kupası ilk gününde Konyaspor ile karşılaşan Manisa BBSK, son bölümün çekişmeli geçtiği karşılaşmadan son saniye basketiyle 66-64 galip ayrılan taraf oldu.
Manisa karşılaşmaya Ramazan-Godfrey-Alican-Umut-Recep ile Konya ise Murat-Oğulcan-Hazer-Kaan-Arda beşiyle başladı.

Dengeli başlayan karşılaşmada Manisa'nın sayılarına Konya, Kaan'la cevap verdi. İlerleyen dakikalarda hücumda rakibine göre daha düzensiz olan Konya, terchini dış atışlardan yana kullanmaya devam etti. Geçiş hücumlarından kaydettiği skorlarla Manisa, farkı lehine açmaya başladı. Son bölümde genç oyuncularına da süre şansı veren Manisa, çeyreği 20-14 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe topa baskıyı artıran Manisa, rakibinin kolay sayı bulmasına izin vermedi. Bu .çeyrekte de dışardan hücum etmeyi sürdrüren Konya, baskıya cevap vermekte zorlandı. 4 dakika skor bulamayan Konya'ya, Hazer Avcı'nın 03:57 dakika kala kaydettiği üçlük adeta nefes aldırdı. Arka arkaya top kaybına zorlayan rakibi karşısında hızlı hücumlarla skoru kaydeden Manisa, çift hanelere çıkardı. İkinci çeyrek Manisa'nın 37-25 üstünlüğüyle geçildi. 

Üçüncü çeyrekte de baskılı oyununu sürdüren Manisa, yakaladığı seriyle farkı açmaya devam etti. Dışardan bu dakikalarda daha yüzdeli oynayan Konya bulduğu dört üçlük isaberiyle farkı eriterek bir an da öne geçti (43-42). Kalan dakikalarda çekişmeli geçtiği çeyrek 47-47 eşitlikle tamamlandı.

Karşılaşmaya Erkin'in sayılarıyla başlayan Konya, üstünlüğü tekrar eline aldı. 3,5 dakika skor bulamayan Manisa'da çeyreğin ilk sayısı Ramazan'dan geldi. Arda ve Kaan ile hücumda etkili olan Konya, farkı açmaya başladı. Uzak mesafeli şutlarından bir türlü isabet bulamayan Manisa, pota altında Ramazan dışında skor üretmekte zorlandı.Ancak son bölümde içerden 6-0 seri yakalayan Manisa bitime 48 saniye kala skora dengeyi getirdi (62-62). 12 saniye kala Kaan Yılmaz ile basketi kaydederek ise üstünlüğü eline aldı. Ancak 5 saniye kala Kaan Sarıaslan'a faul yapıldı ve çizgiden 2/2 ile dönerek skora tekrar denge geldi. Manisa bitime 1 saniye kala Umut'un basketiyle skoru 66-64 getirdi ve maçın galibi oldu.

Öne çıkanlar...
Manisa BBSK: Ramazan Tekin 15 sayı-3 ribaund, Calvin Godfrey 11 sayı-8 ribaund, Umut Geçen 9 sayı-3 ribaund-2 asist
Konyaspor: Hazer Avcı 17 sayı-10 ribaund, Kaan Sarıaslan 13 sayı-5 asist, Arda Erdoğan 10 sayı-4 ribaund-2 asist

Yorumlar Okunma: 1355