Anadolu Basket çeyrek finali garantiledi - BasketFaul.com

Anadolu Basket çeyrek finali garantiledi

05-10-20 17:07

İSTATİSTİK

TBL Federasyon Kupası ikinci gününde BS Hastanesi Konyaspor ile karşılaşan Anadolu Basket, son bölümde farkı açarak karşılaşmadan 73-62 galibiyetle ayrıldı. Anadolu Basket, bu sonuçla Manisa BBSK ile birlikte C grubunda çeyrek finale kalan diğer takım oldu.

BS Hastanesi Konyaspor karşılaşmaya Murat-Oğulcan-Hazer-Kaan-Arda ile Anadolu Basket ise Sakut Taylan-Bridgeman-Berent-Clark-Recep beşiyle başladı.

Karşılaşmaya arka arkaya üçlüklerle başlayan Anadolu Basket, skoru 8-2 getirdi. Uzun süre iki taraf da topa hakim olmakta zorlanarak basketi kaydedemedi. Konya tecrübeli oyuncusu Hazer ile sessizliği bozan taraf oldu. Kaan ise sahaya koyduğu enerjiyle bu dakikalarda takımın en etkili ismi oldu. Ancak üç sayı çizgisinden yakaladığı yüzdeyle üstünlüğü koruyan Anadolu Basket çeyreği 23-17 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe 8-2 ile başlayan Konya, rakibini zorlamayı sürdürdü. 06:00 dakika kala ise çizgiden kaydettiği sayılarla skoru 27-27 eşitlendi. Son bölüm iki ekibin üç sayı çizgisinden karşılıklı sayılarla geçti. 02:20 dakika kala Murat'ın üçlüğüyle Konya skoru bir kez daha dengeledi (36-36). 01:36 dakika kala Bridgeman ile bir üçlük daha kaydeden Anadolu Basket tekrar üstünlüğü eline aldı ve çeyreği de 39-37 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe daha baskılı ve istekli başlayan Konya, bunu skora da yansıtarak ilk dakikadan öne geçti (40-39). Pota altında rakibinin savunmadaki açıklarını iyi gören Anadolu Basket cevap vermekte zorlanmadı. Savunmayı yukarı çeken Anadolu Basket, Konya'ya pota altında göz açtırmadı. Çeyreği buzzer ile tamamlayan Ankara  ekibi skoru 57-53 getirdi.

Konya, son çeyrekte hem hücumda hem savunmada daha iyi bir oyun ortaya koydu. Bu dakikalarda topa hakimiyetini kaybetmeye başlayan Anadolu, rakibine reaksiyon gösteremedi. Çeyreğin 5 dakikasıında Sakut Taylan sorumluluk alarak baskete gitti ve maçı fark açılmadan Anadolu Basket tekrar çevirdi. 10-2 seriyle son 01:30 dakikaya 69-62 üstünlükle girdiler. Kalan dakikalarda da farklı üstünlüğü koruyan Anadolu Basket karşılaşmadan 73-62 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Öne çıkanlar...
BS Hastenesi Konyaspor: Oğulcan Baykan 22 sayı-7 ribaund, Murat Göktaş 11 sayı-2 ribaund, Hazer Avcı 8 sayı-6 ribaund-4 asist
Anadolu Basket: Elyjah Clark 23 sayı-5 ribaund-3 asist, Terik Bridgeman 13 sayı-6 ribaund-4 asist, Anıl Sungur 12 sayı-4 ribaund-2 asist

Yorumlar Okunma: 1462