Balıkesir'den Merkezefendi'ye fark (71-58) - BasketFaul.com

Balıkesir'den Merkezefendi'ye fark (71-58)

05-10-20 21:43

İSTATİSTİK

TBL Federasyon Kupası ikinci gününde Merkezefendi Bld Denizli Basket ile karşılaşan Balıkesir BŞB ikinci yarı farkı açarak karşılaşmayı 71-58 kazandı. Balıkesir bu sonuçla ikinci galibiyetini alarak D grubunda şu an birinci sıraya yükseldi.

Merkezefendi karşılaşmaya Umpig-Merthan-Mehmet Coleby-Gökhan ile Balıkesir ise Mack-Batuhan-Tuğberk-Berkay-Knowles beşiyle başladı.

Karşılaşmaya iki takımda iyi savunmayla başladı. Dengeli giden karşılaşmada 07:16 dakika kala arka arkaya üçlük isabet eden Balıkesir, skor üstünlüğünü eline aldı. Umipig ve Coleby ikisiyle cevap veren Merkezefendi skoru 13-13 eşitlendi. Kalan dakikalarda da çekişmenin sürdüğü çeyreği 18-16 Balıkesir önde tamamladı.

İkinci çeyrekte de savunma zaman zaman sertleşirken, üstünlük mücadelesi de devam etti. Karşılıklı sayılarla geçen ilk 5 dakika 27-27 eşitlikle tamamlandı. Çeyreğin kalan bölümünde ise faul sonucu gttiği çizgiden kayıpsız dönerek bunu avantaja çeviren Balıkesir, üstünlük mücadelesini sürdürdü. Arka arkaya kaydettiği üçlüklerle 01:49 dakika kala skoru 36-32 getiren Merkezefendi'ye cevap Balıkesir'den gecikmedi. Mack ve Knowles ikilisiyle içerden arka arkaya skor bulan Balıkesir tekrar öne geçti ve çeyreği 37-36 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Berkay ile hücumda çok etkili başlayan Balıkesir 6-0 seriyle farkı bir anda açtı. Merkezefendi. sayı bulmakta bu dakikalarda zorlanırken, Knowles ile de bir basket daha bulan Balıkesir rakibine molayı aldırdı (45-36). Moladan top kaybıyla dönen Merkezefendi, farkın açılmasını önleyemedi. Boyalı alandan inanılmaz bir ritm tutturan Balıkesir, maçı kopma noktasına getirdi. Ancak son bölümde Deniz Can ile kritik iki baskete imza atan Merkezefendi maçı bırakmadı. Üçüncü çeyrek 57-46 Balıkesir'in farklı üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte üçlükle başlayan Merkezefendi karşısında boyalı alanda yakaladığı yüzdeli oyununu sürdüren Balıkesir, farklı üstünlüğünü korudu. Karşılaşmayı Balıkesir 13 sayı farkla kazanarak gruptaki ikinci galibiyetini elde etti (71-58)

Öne çıkanlar...
Merkezefendi Bld. Denizli Basket: Dwight Coleby 15 sayı-6 ribaund, Merthan Mutlu 9 sayı-2 ribaund, İsiah Umipig 8 sayı-3 asist
Balıkesir BŞB: Myles Mack 20 sayı-4 asist, Berkay Genç 13 sayı, Zane Knowles 12 sayı-12 ribaund

Yorumlar Okunma: 2197