Büyükçekmece, Daçka'ya geçit vermedi - BasketFaul.com

Büyükçekmece, Daçka'ya geçit vermedi

10-10-20 20:54

İSTATİSTİK

ING BSL 3. haftasında Darüşşafaka Tekfen'i konuk eden Büyükçekmece çekişmeli geçen karşılaşmadan 88-85 galibiyetle ayrıldı. Büyükçekmece ikinci galibiyetini alırken, Darüşşafaka'nın ise henüz galibiyeti bulunmuyor.

Büyükçekmece karşılaşmaya Olaseni-Anderson-Farrell-Eldridge-Mert ile Darüşşafaka ise Gillon-Luther-Andrews-Doğuş-Jerrett beşiyle başladı.


Karşılaşmaya iki ekip de boyalı alanı iyi kullanarak başladı. Dengeli geçen ilk dakikaların ardından Darüşşafaka, Andrews ve Gillon ikilisiyle farkı açmaya başladı. (18-12). Arka arkaya 4 hücumdan eli boş dönen Büyükçekmece bu dakikalarda sahada zorlanan taraf oldu. İlk çeyrek 28-22 Darüşşafaka üstünlüğüyle geçildi.


Yabancılarıyla ikinci çeyreğe üç sayı çizgisinden etkili başlayan Büyükçekmece farkı 2'ye çekti (39-41). Özellikle Gillon'dan bu dakikalarda istediği verimi alamayan Daçka, rakibini topa yaptığı baskıya cevap vermekte zorlandı. Son bölümde skora denge getiren Büyükçekmece karşısında Daçka, çizgiden 2/2 ile dönerek çeyreği 50-48 önde tamamladı.


Farrell ile üçüncü çeyreğe arka arkaya basketlerle başlayan Büyükçekmece üstünlüğü eline aldı.Bu dakikalarda üç sayı çizgisinden de geçiş hücumlarında da rakibine üstünlük kuran Büyükçekmece farkı açmaya başladı ve çeyreği 70-63 önde tamamladı.


Son çeyreğe daha baskılı başlayan Darüşşafaka, üçlüklerle maçın içinde kalmaya devam etti. Maç boyunca sahanın en etkili isimlerinden Olaseni en kritik yerde de pota altı deliciliğini konuşturarak rakibini geri püskürtmesini bildi. İkili sıkıştırmayla rakibi top kaybına zorlayan Darüşşafaka, hızlıca potaya giderek farkı eritmeye çalıştı. Ancak nefes kesen son bölümde hataya izin vermeyen Büyükçekmece karşılaşmadan 88-85 galibiyetle ayrıldı. Daçka son hücumda iki kez üçlük denedi ancak sayı bulamayınca maçı uzatmaya götürme fırsatını kullanamamış oldu.

Öne çıkanlar..

Büyükçekmece Basketbol: Devin Oliver 21 sayı-7 ribaund, Mattew Farrell 20 sayı-5 ribaund-4 asist, Gabriel Olaseni 18 sayı-3 ribaund-3 asist

Darüşşafaka Tekfen: Grant Jerrent 19 sayı-6 ribaund, Andrew Andrews 15 sayı-3 ribaund-4 asist, Sinan Güler 13 sayı-7 ribaund-5 asist

 

Yorumlar Okunma: 1871