Çıvgın'ın görüşleri ve Büyükçekmece'nin maç sonu fotoğrafı... - BasketFaul.com

Çıvgın'ın görüşleri ve Büyükçekmece'nin maç sonu fotoğrafı...

11-10-20 08:07
Büyükçekmece Koçu Özhan Çıvgın, Darüşşafaka Tekfen'i yendikleri maçtan sonra şu açıklamaları yaptı...

"Sakatlıklarını tamamen atlatan Matt ve Devin bu hafta bizimle beraber çalıştı. Çalışma adına gerçekten iyi geçirdiğimiz bir haftaydı. Maçın ilk yarısında savunmada istediğimizi çok alamadık ama sert ve temas ile oynayan rakibe karşı iyi hücum ettik.

Yaşadığımız sorunları ikinci yarı takım olarak kapatınca maçı 8-10 sayı barajına taşıdık, bizim için önemli bir avantaj oldu ve maçı kazandık. Son bölümde yaptığımız basit hatalar var, özellikle son topta iki hücum ribaundu verdik ve faulü yapamadık.

Akıl koymamız gereken bölümlere biraz daha konsantre olmamız gerekiyor. Darüşşafaka Tekfen'i de mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Onlar da kazanabilirdi. Kariyerime başladığım, bende uzun yıllar emeği olan bir kulüp... Onlara da gönülden başarılar diliyorum."

Basketfaulün notu: Büyükçekmece'yi kutluyoruz, çok önemli bir galibiyet aldılar... Ancak yukarıdaki fotoğrafa bir defa daha bakmalarını da diliyoruz... Soyunma odasında 25 kişi ve sadece 2'si maskeli... Oyuncular maçtan çıkmış ama diğerlerinin ve yöneticilerin mazereti yok... Salgın günlerinde özellikle fotoğraf çektiren eğitimli insanların çok daha dikkatli ve hatta örnek olmaları gerekiyor... Salgın neden yayılıyor? İşte fotoğrafı... Ve bu fotoğrafı her maçtan sonra, kazanan her takımın soyunma odasında çekmek mümkün...

Yorumlar Okunma: 1601