Kokoskov: Felsefemiz hep kazanmak - BasketFaul.com

Kokoskov: Felsefemiz hep kazanmak

11-10-20 17:04
Fenerbahçe Beko Koçu Igor Kokoskov, 113-74’lük Lokman Hekim Fethiye Belediye galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Kokoskov, “Çok fazla yeni oyuncu var, yeni yüzlerimiz var ve sistemimiz de yeni. Her maçta da bu sistemi kullanmak zorundayız; daha iyi uygulamak için, daha iyi basketbol oynamak için. Oyunumuzu günden güne geliştirmek zorundayız. İyi bir yoldayız. Oyuna yaklaşımımız iyi ve daha organize olmak için de şanslarımız var, kullanacağız.” dedi.

Lokman Hekim Fethiye Belediye karşısında özellikle ribaundlarda mücadele ederek ve savaşarak oyunu kazandıklarını dile getiren Kokoskov “İyi olmaya çalışan bir takıma karşı oynadık. Fizik kalitesi anlamında üstün olduğumuz noktalar vardı. Ve biraz temas oyunu da oldu. Ribaundlarda çok fazla rekabete izin vermedik. Fizik kalitemizle de ribaundlarda mücadele ederek, savaşarak oyunu kazandık.” şeklinde konuştu.

EuroLeague'de çift maç haftasına girilmesinin hatırlatılması üzerine Kokoskov, “Hep kazanmak; 'kazan, kazan, kazan' felsefemiz hep bu. Her zaman bir sonraki maçı kazanmaya çalışıyoruz. Hayat da hep bir sonrakine bakmaktır. Zor bir fikstürümüz var, 7 günde 4 maç oynayacağız. Bu, turnuvanın zor bir yönü. Ama organize olup bir grup halinde sakatlıklarımızı atlatıp iki günlük hazırlık süresini geçip bu zor fikstürü geride bırakmak istiyoruz. En iyimizi sahada vermeye çalışıyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yorumlar Okunma: 840