Federasyon Kupası Sigortam.net'in - BasketFaul.com

Federasyon Kupası Sigortam.net'in

11-10-20 17:56

TBL Federasyon Kupası finalinde Yalova'yı 84-76 mağlup eden Sigortam.net şampiyon oldu.

Sigortam.net karşılaşmaya Kerem-Serhat-Wilson-Blake-Cenk ile Yalova ise Kerem-Onur-Melih-Morrison-Lovett beşiyle başladı.

İki takımın da istekli başladığı karşılaşmada ilk sayılar Morrison ve Wilson'un karşılıklı basketlerinden geldi. Oyun temposunu yukarı çekmeye çalışan Sigortam.net skor üstünlüğünü Yalova'dan almasını bildi. Topu iyi paylaşan Yalova arka arkaya gelen isabetleri şutlarıyla farkın açılmasına izin vermedi. İlk çeyrek 17-17 eştlikle geçildi.

İkinci çeyrekte boyalı alanı da iyi kullanmaya başlayan Yalova, bulduğu skorlarla öne geçse de savunmasını yukarı çeken ve geçiş hücumlarını sayıyla bitiren Sigortam.net skor üstünlüğünü kısa sürede eline aldı. 01.28 dakika kala maçta o ana kadarki en büyük farkı yakalayan Sigortam.net, Yalova'ya molayı aldırdı. Moladan sayıyla dönemeyen Yalova, farkın açılmasını önleyemedi. İkinci çeyrek 40-34 Sigortam.net üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe 8-2 ile dışardan etkili başlayan Sigortam.net rakibine erken bir mola daha aldırdı. Moladan 9 sayıyla dönen Yalova, Sigortam.net'in farkı açmasına izin vermedi. Blake ile boyalı alanda etkili olan Sigortam.net'e cevap Lovett'tan geldi. Son bölümde farkı tekrar açarak avantajı eline alan Sigortam.net karşısında Yalova, Lovett ile son saniye basketini kaydederek farkın açılmasına izin vermedi, üçüncü çeyrek 59-54 Sigortam.net'in üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrek heyecan dozunun arttığı karşılaşmaya Sercan ve Talat'ın basketleriyle başlayan Yalova farkı 2'ye çekti (59-61). Wilson ve Blake ikilisiyle iyi bir seri yakalayan Sigortam.net farkı yeniden açtı. Bu dakikalarda dağınık bir hücum sergileyen Yalova ise reaksiyon göstermekte zorlandı. Son bölümde farkı çift hanelere kadar çıkaran Sigortam.net karşılaşmayı 84-76 kazanarak Federasyon Kupası'nın sahibi oldu.

Öne çıkanlar..
Sigortam.net: Brayon Blake 25 sayı-4 ribaund, Serhat Uğur 17 sayı-3 ribaund-3 asist, Derrick Wilson 15 sayı-7 ribaund
Semt77 Yalovaspor: Marcus Lovett 34 sayı-4 ribaund-4 asist, Akın Kandemir 12 sayı-3 ribaund
 

Yorumlar Okunma: 2288