Zenit'te 13 pozitif... - BasketFaul.com

Zenit'te 13 pozitif...

12-10-20 03:56
Çift maçlı haftaya girilirken Zenit'te coronavirus belirlenenler 13 kişiye çıktı. Euroleague yönetimi Khimki ile birlikte Zenit'in erteleme isteğini görüşüyor. Protokole göre ise sahaya en az 8 oyuncuyla çıkamayanlar hükmen yenik sayılıyor.

Zenit'te COVID belirlenenler şunlar:
OYUNCULAR: Austin Hollins, Anton Pushkov, Arturas Gudaitis, Vladislav Trushkin, Mateusz Ponitka, Igor Volkhin, Billy Baron, Kevin Pangos
STAFF: Xavi Pascual, Inigo Zorzano, Sergey Voznyuk, Yaroslav Yalovchuk
SAĞLIK EKİBİ: Andrei Kozlov (Masör)
 
Genel direktör Alexander Tserkovny, Sport-Express’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Elbette sahaya çıkıp oynamak istiyoruz fakat 6 kişiyle oynamak imkansız. Elbette sağlıklı olan genç takımımızdan oyuncuları götürüp en az 8 kişilik maç kadrosu çıkarabiliriz ama bunu yapmaya hakkımız olduğunu sanmıyorum. İlk olarak… Her gün yeni bir vakaya rastlıyoruz ve götürdüğümüz ekipteki birinin COVID-19 çıkıp çıkmayacağı da belirsiz. Bu sebeple gereken sayıyı bile bulamayabiliriz. 

İkinci olarak ise… Eğer bir pozitif vaka çıkarsa İspanya kurallarına göre çıkan hastayı 2 hafta İspanya’da karantinada bırakmamız gerekecek.

Dünkü test sonuçlarını aldıktan hemen sonra EuroLeague’i takımdaki acil durum için bilgilendirdik. Çıkacak kararı bekliyoruz, kurallar herkes için aynı.”

Eğer EuroLeague maçı ertelemez ve Zenit de İspanya’ya kadrosunda en az 8 oyuncu olmadan seyahat etmezse, organizasyon kuralları gereği maçı 20-0 hükmen kaybedecek.
 

 

Yorumlar Okunma: 1793