Sigortam.net Koçu Yapıcıer: Herkes ortak hedefe kilitlendi - BasketFaul.com

Sigortam.net Koçu Yapıcıer: Herkes ortak hedefe kilitlendi

12-10-20 15:28
Sezona TBL Federasyon Kupası'nı kazanarak başlayan Sigortam.net'in koçu Andaç Yapıcıer, egolarını öne çıkarmayan bir oyuncu grubuna sahip olduğunu, zor anlarda ortak hedefe kilitlenip tek vücut haline geldiklerini belirti ve kimyanın oluşmasına katkı yapan oyuncuları ile staffını övdü.

Andaç'ın şampiyonluk sonrası görüşleri şöyle: 

"Sezona kupa ile başlamak çok güzel bir duygu. Bizlere inanan, takımımıza konforlu ve sorunsuz bir çalışma ortamı yaratan, son derece kurumsal bir yapı kuran yönetimimize; Federasyon Kupası Şampiyonluğu’nu hediye etmek bizleri çok mutlu etti. 

Daha yüksek bütçeli 2-3 ekibi kenara koyarsak, ligin ortalama bütçesine sahip 9-10 takımından biriyiz. Turnuva kadromuzda 6 tecrübeli ve 6 genç oyuncudan oluşan bir ekiple mücadele ettik. 19-23 yaşlarında olan genç oyuncularımızın bir çoğuyla uzun süreli kontratlar yaptık ve ilerleyen süreçte sorumluluklarını arttırıp onlara önemli roller vermek istiyoruz. Bu rolleri almak tabii ki onların elinde.

Takım olma yolunda çok önemli bir yol kat ettik. Egolarını ikinci plana atan, takım başarısı için mücadele eden bir oyuncu grubuna sahibim. Aynı değerleri paylaşıp ortak hedefe kilitlenip zor anlarda tek vücut olabiliyoruz. Bu görünmez bağlar bizi güçlü kılıyor. Tek amacımız bu kimyayı sezonun tamamında korumak.

Bu kimyanın oluşmasında Serhat Uğur, Cenk Şekeroğlu ve Gökhan Şirin’in tecrübeleri, iş ahlakları, hırslı kişilikleri ve karakterleri belirleyici rol oynuyor ve genç oyuncularımız için de doğru rol model oluşturuyor. Yabancı oyuncularımızın takım kurgumuzda tamamlayıcı rol oynamaları, paylaşımcı karakterde olmaları, doğru zamanda sorumluluk almaları bizler için çok önemli bir gösterge oldu.

Teknik olarak ligin dinamiklerinden farklı bir takım kurduk. Mobil, koşan, sert ve ne oynadığını bilen bir takım olmak için ekip arkadaşlarım Orçun Göllü, Erdi Özten, Anıl Aydın ve Can Akgöl ile gece gündüz çalışarak en iyi olmanın yollarını arıyoruz. 

Kupa kazanmanın özgüvenini mutlaka hissedeceğiz. Fakat ligin dinamiklerinin ve sertliğinin çok farklı ve zor olacağının bilincindeyiz. Çok keyifli ve sürprizlere açık bir lig bizleri bekliyor. Lige renk katmak ve kendimizin en iyisi olmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Gökhan’ın sakatlığı hepimizi çok üzdü. En kısa zamanda aramıza dönmesini diliyoruz." 

Yorumlar Okunma: 2315