Kunter: Isınmalarda oyuncunun ayağı kırılsa ne olacaktı? - BasketFaul.com

Kunter: Isınmalarda oyuncunun ayağı kırılsa ne olacaktı?

12-10-20 20:14
Fransa Basketbol Ligi'nde pazar günü ASVEL ile karşılaşan Cholet koçu Erman Kunter, ismi önceden ilk beşe yazıldıktan sonra koronavirüs testinin pozitif olduğu öğrenilen ancak maça başlayıp 40 saniye sahada kalan Norris Cole konusunda bir açıklama yaptı. Kunter şunları söyledi:

"Maçın ısınma bölümünden sonra seremoni yapıldı, maç başladı. Bizim olaydan haberimiz maçtan sonra oldu, maç başladıktan sonra haberimiz yoktu. Maç kağıdına ilk 5'e oyuncuyu yazdığınız zaman oynatmak zorundasınız ancak çok özel durumlar var. 10-15 dakika kala ilk beşler yazılır, ama diyelim ki oyuncunun ayağı ısınma sırasında kırıldı, ne olacak? Bazı özel durumlar var oyuncunun oynamaması için. 

Bu çoğu kişinin sağlığını tehlikeye atan bir durum. O an sahada maskesiz, direkt kontak durumunda olan 35 kişi var. Dün test olduk ancak bu ASVEL maçının testleri değil tabii, yine test olacağız umarız bir bulaşma olmamıştır. Ligde uygulanan bir protokolde açık olduğu kesin. Daha öncesinde yanlış pozitif çıkan bir oyuncumuzu, 2 gün sonra negatif çıkmasına rağmen oynatamadık 1 hafta karantinada kaldı oyuncumuz. Şu an Fransa'da lige başlayamayan, 4 maçı iptal olan takım var. Her ligin protokolü ayrı, ortak bir nokta bulmazsak bu sezonun sonu nasıl gelecek bilmiyorum. 

Zenit takımının 8-9 tane pozitifi var ve üç gün önce Barcelona ile maç yaptılar. Maç sırasında kuluçka dönemindelerdi muhtemelen. Protokolün her tarafında bir delik var, yalnız Fransa'da değil her yerde açıklar var. Pazartesi günleri rutin olarak test yapıyoruz. Bu hafta yapacağımız testte ASVEL maçına dair bir sonuç alamayız, önümüzdeki hafta ancak ASVEL maçının sonuçlarına ulaşabileceğiz. Hafta sonu deplasmana gidiyoruz, eğer biz de virüs varsa biz o zaman virüs taşıyıcısı olacağız. Çok zor, içinden çıkılması çok zor bir süreç. Sporun devam etmesini ve hayatın normale dönmesine istiyoruz ama çok zor. Bu başka takımlarında başına gelebilir, ASVEL'de başka oyuncuların da pozitif olduğuna dair takımın kendi içinden gelen bir söylenti var. Onlar da daha bugün teste çıkacak. Sürdürülebilmesi çok zor bir durum." 

Yorumlar Okunma: 2902