Efes Almanya'da kendini buldu - BasketFaul.com

Efes Almanya'da kendini buldu

13-10-20 22:36

İSTATİSTİK:
Anadolu Efes geçen sezondan hatırladığımız bir performanla Alba Berlin'i deplasmanda 93-72 yendi. Topu müthiş paylaşarak basketbol dersi şeklinde bir ilk devre oynayan Efes 53 sayı bulmayı başardı ilk devre. Uzunlarını çok etkili kullanan temsilcimizde Larkin'in yanı sıra Doğuş da forma giyemedi. Oyuncular sırtlarında "Black Lives Matter" hareketine desteğini gösteren mesajlarla çıktı. Micic 13 asist ile kariyer rekorunu egale ederken Pleiss sadece 10 şut ile 23 sayı üreterek maçın adamı oldu.


Maça topu müthiş paylaşarak başladı temsilcimiz.  İlk 5 dakika sonunda skor 16-3'e gelince Reneses tv molasına kalmadan molayı almak durumunda kaldı. Sadece üçlüklerle isabet bulabilen ev sahibi rakibe karşı asistlere devam eden Efes ilk çeyreği 29-14 önde tamamladık.

İkinci çeyrekte yine harika hücum eden temsilcimiz farkını genel olarak korudu. Dış atışlar hariç pek etkili olamayan Alba Berlin'e karşı pota altını müthiş kullandık. Dunston 4-5 sene öncesinden esintiler sunarken hem bloklarıyla hem de çift haneli sayı üretimiyle takımı sırtladı. Devre arasına Efes 53-35 önde girdi.

Üçüncü çeyrek rakibin dış atışlarını durdurmaya yönelik oynayan Efes rakibini bu çeyrekte sadece 1 üçlükte tuttu. Ama zaman zaman savunmada yaşana ngevşemeler yüzünden Alba Berlin hücumda kolay atışlar buldu. Temsilcimiz bu sefer daha çok üçlük sokarken rahat tempoda oynanan çeyreğin sonunda 70-55'lik üstünlüğümüz vardı.

Son çeyrekte Micic'in basketbol resitalini izlerken herkes rekorunu kırıp kıramayacağına odaklandı. Micic 13 olan kariyer asist rekorunu egale ederken pota altını müthiş besledi. Alman oyuncu Pleiss kendi evinde oynadığını belli eden şekilde rakip pota altını domine etti. İki takımın da mola dahi almadığı çeyreğin sonunda Anadolu Efes karşılaşmadan 93-72 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1379