Badalona, Tomic'le Bahçeşehir'i rahat geçti - BasketFaul.com

Badalona, Tomic'le Bahçeşehir'i rahat geçti

14-10-20 20:50

 İSTATİSTİK

Eurocup 3. haftasında en büyük favorilerden Badalona'yı konuk eden Bahçeşehir karşılaşmadan 72-91 mağlup ayrıldı. Badalona'da AnteTomic 21 sayılık (9/10 iki sayı) performansıyla galibiyetin mimarı oldu.

İki ekip de ilk sayılarını pota altından kaydetti. Ante Tomic'le farkını bu dakikalarda hissettirmeye başlayan Badalona farkı açmaya başladı. Bu dakikalarda Bahçeşehir maçın içinde kalmakta zorlandı. İlk çeyrek 28-16 Badalona üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe Bahçeşehir, Hadi'nin arka arkaya sayılarıyla başlasa da Birgander ve Morgan ikilisiyle cevap vermekte gecikmedi. Son bölümde Tomic'in oyuna girmesiyle fark tekrar çift hanelere çıktı ve çeyrek 50-40 tamamlandı. 

Savunmasını üçüncü çeyrekte de yukarı çekmekte zorlanan Bahçeşehir, Badalona'yı durduramadı. Bu dakikalarda hücumda üst üste gelen iki üçlük bu kötü gidişatta Bahçeşehir'e adeta nefes aldırdı. Savunmasını da yukarı çeken Bahçeşehir, ceza şutlarından da iyi bir yüzde yakalayınca 19'a kadar çıkan farkı 10'da tuttu. Ancak son bölümde Bassas ve Ribas ile cezayı kesen Badalona farkı tekrar açtı ve çeyreği 75-57 önde tamamladı.

Son çeyreğe rakip savunmasını geçemeyen Bahçeşehir dış şut denemelerinden bulduğu ekstra sayılarla başladı. Oyunun üstünlüğünü elinde tutan Badalona farkın azalmasına izin vermedi. Kalan dakikalarda da farklı üstünlüğü elinde tutan Badalona karşılaşmadan 91-72 galibiyetle ayrıldı.
 
Öne çıkanlar..
Bahçeşehir Koleji: Erick Green 14 sayı, İsmet Akpınar 13 sayı, Jamal Jones 10 sayı-6 ribaund
Joventut Badalona: Ante Tomic 21 sayı (9/10 iki sayı) 8 ribaund, Nenad Dimitrijevic 13 sayı-8 asist, Conor Morgan 11 sayı-6 ribaund

Yorumlar Okunma: 1415