TBL'de ligin ilk galibiyeti Finalspor'dan - BasketFaul.com

TBL'de ligin ilk galibiyeti Finalspor'dan

17-10-20 16:42
Finalspor, son çeyreğe 17-4'lük skorla girip kopardığı maçta Manisa Büyükşehir Belediye'yi 73-59 yendi ve sezonun ilk karşılaşmasının galibi oldu.

Finalspor maça Allen-Gurur-Göktürk-Alpaslan-Harris beşi ile başlarken Manisa maça Umut-Recep-İnanç-Godfrey-Ramazan beşi ile başladı.

Finalspor maçın ilk bölümlerinde skor olarak üstünlüğü ele geçirse de çeyrek boyunca hücumda istediklerini yapmaktan uzaktı. Manisa Finalspor'u savunmada zorlama ve dış atışlara iterken Finalspor uzunu Harris'e top aldırmamayı iyi başardı. Hücumda da Godfrey'in hücum ribaundlarını iyi takip etmesiyle oyun üstünlüğünü yakalayan Manisa ilk çeyreği 15-12 önde kapattı. 

İkinci periyoda hızlı giren taraf yine Manisa oldu ve Faik Can Kaşıkçı, Tolga Kaan Birer ve Kaan Yılmaz’ın sayılarıyla farkı 10 sayıya kadar yaklaştırdı. Finalspor Doğancan ve Gurur’un üç sayılık isabetleri ile skordan kopmadı ve bu ikiliye Terrell Allen ve Ömer Faruk Ermat ikilisi de eşlik edince Finalspor hücumda ilk çeyreğin aksine daha rahat bir görüntü çizdi. Devreye 32-32 eşitlik ile girildi.

Üçüncü çeyreğe Finalspor uzunu Chris Harris’i etkili kullanarak başladı ve hem içeriden hem de dışarıdan skor üretmeyi sürdürdü. Manisa bu çeyrekte Calvin Godfrey ile etkili olmaya çalışsa da hücumda üretimden uzaktı. Son çeyreğe 51-45 Finalspor üstünlüğü ile girildi.

Finalspor son çeyreğe üç sayı gerisinden Gurur, Doğancan ve Alpaslan ile çok iyi başladı ve farkı kısa sürede çift hanelere çıkarmayı başardı. Finalspor Chris Harris’in basketiyle son 3 dakikaya 19 sayı farkla girerken Manisa bu çeyrekte de hücumda çok kısır görüntü çizdi ve 7 dakikada sadece 4 sayı üretebildi. Kalan bölümde Finalspor hata yapmadı ve maçı da 73-59 kazanmayı başardı. 

Öne çıkanlar...
Finalspor: Christopher George Harris 11 sayı, 12 ribaund, 4 blok, Terrell Glenn Allen 13 sayı, 5 ribaund, 9 asist, 5 top kaybı, Gurur Baybora 18 sayı (5/10 üçlük), 4 ribaund, 3 asist, Alparaslan Uruk 13 sayı (3/6 üçlük), 4 ribaund

Manisa BŞB: Calvin Jerome Godfrey 21 sayı, 3 ribaund 

Yorumlar Okunma: 955