Uzatma sonunda Balıkesir - BasketFaul.com

Uzatma sonunda Balıkesir

17-10-20 18:17
TBL ilk haftasında ligin yeni ekiplerinden Kocaeli BŞB Kağıtspor'u konuk eden Balıkesir BŞB, uzatmaya giden karşılaşmadan 90-89 galbiyetle ayrılan taraf oldu.

Karşılaşmaya Balıkesir, Mack-Berkay-Ogün-Hamit-Knowles ile Kağıtspor ise Burak Can-Sertay-Mert-Spencer-Sherrill beşiyle başladı.Boyalı alanda karşılaşmaya iyi başlayan taraf Balıkesir,ilk dakikalardan da üstünlüğü eline aldı. Bu dakikalarda hücumda Spencer ile etkili olan Kağıtspor, rakibini yakın takibi sürdürdü. Arka arkaya yaptığı top kayıpları sonrasında hücumda toparlanan Kağıtspor 11-0 seriyle üstünlüğü eline aldı. İlk çeyrek 17-15 Kağıtspor üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte de boyalı alanda etkili olan Balıkesir maçın içinde kalmaya devam etti. Sherrill'den bu dakikalarda önemli katkı alan Kağıtspor liderlik mücadelesini sürdürdü. Son bölümde Batuhan'la üçlüğü kaydeden Balıkesir, farkı eriterek öne geçti. Kalan dakikalarda üstünlüğün el değiştirmeyi sürdüğü çeyreği 39-35 Balıkesir önde tamamladı. 

Üçüncü çeyrekte Hamit'le dışardan yüzdeli olan Balıkesir farkı da çift hanelere çıkardı (49-37). Bu dakikalarda içerden ve dışardan Kağıtspor skor bulsa da hücumdaki düzensizlik maça ortak olmasına izin vermedi. Üçüncü çeyrek Balıkesir'in 61-51 üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe iyi bir seri yakalayarak başlayan Kağıtspor, farkı 4'e çekti (59-63). Koray ve Hamit'le bu dakikalarda hücumda etkili olan Balıkesir, farkı tekrar açmasını bildi. Spencer ve Sertay ile iyi bir geri dönüş yakalayan Kağıtspor 01.34'te farkı 2'ye çekti (73-75). Koray'la cevap veren Balıkesir 43 saniye kala farkı tekrar açsa da Uğur'un üçlüğüyle Kağıtspor skoru 34 saniye kala 78-79 getirdi. Sherrill'in son saniye basketiyle Kağıtspor skoru 81-81 getirerek maçı uzatmaya götürdü.

Çekişmeli geçen uzatma sonunda Balıkesir karşılaşmadan 90-89 galibiyetle ayrıldı. Konuk ekip son hücumda top kaybı yaptı.

Öne çıkanlar..
Balıkesir BŞB:  Hamit Sezaver 25 sayı-8 ribaund, Myles Mack 17 sayı-5 asist, Zane Knowles 16 sayı-12 ribaund
Kocaeli BŞB Kağıtspor: Keshun Sherrill 33 sayı-12 asist, Horace Spencer 18 sayı-10 ribaund, Sertay Gürsu 12 sayı-6 asist

Yorumlar Okunma: 938