Erman Kunter'in testi pozitif - BasketFaul.com

Erman Kunter'in testi pozitif

17-10-20 18:57
Geçen hafta oynadıkları ASVEL maçında test sonuçlarının son anda pozitif olduğu öğrenilen ve listeye yazıldığı için ilk beşte başlatıIp 40 saniye sahada kalan Norris Cole olayına tepki gösteren Cholet Koçu Erman Kunter'in de testi pozitif sonuç verdi. Kunter'in kızı Roksan Kunter Özkan şu bilgiyi verdi: "Babamın Fransa’da bu sabah yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı! Çok şükür şuan  semptom göstermiyor, sağlığı yerinde. Geçen hafta Fransa liginde Cholet- Asvel maçında Asvel bile bile covid 19 testi pozitif çıkan Cole’ u 40 saniye oynatmıştı. Bu sabah test olan babamın ve bir çok oyuncunun testi pozitif çıktı! Ne olacak şimdi! Çok üzgünüm, nasıl bu kadar sorumsuz olunur anlam veremiyorum."

Erman Kunter, Norris Cole olayına tepkisini şöyle dile getirmişti:

ISINMADA AYAĞI KIRILSAYDI?
"Maçın ısınma bölümünden sonra seremoni yapıldı, maç başladı. Bizim olaydan haberimiz maçtan sonra oldu, maç başladıktan sonra haberimiz yoktu. Maç kağıdına ilk 5'e oyuncuyu yazdığınız zaman oynatmak zorundasınız ancak çok özel durumlar var. 10-15 dakika kala ilk beşler yazılır, ama diyelim ki oyuncunun ayağı ısınma sırasında kırıldı, ne olacak? Bazı özel durumlar var oyuncunun oynamaması için. 

Bu çoğu kişinin sağlığını tehlikeye atan bir durum. O an sahada maskesiz, direkt kontak durumunda olan 35 kişi var. Dün test olduk ancak bu ASVEL maçının testleri değil tabii, yine test olacağız umarız bir bulaşma olmamıştır. Ligde uygulanan bir protokolde açık olduğu kesin. Daha öncesinde yanlış pozitif çıkan bir oyuncumuzu, 2 gün sonra negatif çıkmasına rağmen oynatamadık 1 hafta karantinada kaldı oyuncumuz. Şu an Fransa'da lige başlayamayan, 4 maçı iptal olan takım var. Her ligin protokolü ayrı, ortak bir nokta bulmazsak bu sezonun sonu nasıl gelecek bilmiyorum. 

Zenit takımının 8-9 tane pozitifi var ve üç gün önce Barcelona ile maç yaptılar. Maç sırasında kuluçka dönemindelerdi muhtemelen. Protokolün her tarafında bir delik var, yalnız Fransa'da değil her yerde açıklar var. Pazartesi günleri rutin olarak test yapıyoruz. Bu hafta yapacağımız testte ASVEL maçına dair bir sonuç alamayız, önümüzdeki hafta ancak ASVEL maçının sonuçlarına ulaşabileceğiz. Hafta sonu deplasmana gidiyoruz, eğer biz de virüs varsa biz o zaman virüs taşıyıcısı olacağız. Çok zor, içinden çıkılması çok zor bir süreç. Sporun devam etmesini ve hayatın normale dönmesine istiyoruz ama çok zor. Bu başka takımlarında başına gelebilir, ASVEL'de başka oyuncuların da pozitif olduğuna dair takımın kendi içinden gelen bir söylenti var. Onlar da daha bugün teste çıkacak. Sürdürülebilmesi çok zor bir durum." 

Yorumlar Okunma: 1438