Konya rahat galip - BasketFaul.com

Konya rahat galip

18-10-20 17:51
TBL 1.hafta kapanış mücadelesinde ligde yabancısız mücadele eden iki ekip Konya ve İstanbul Basket karşılaştı. İstanbul Basket'e konuk olan Konyaspor baştan sona üstün tamamladığı maçı 72-61 galibiyetle ayrıldı. 

Karşılaşmaya İstanbul Basket, Bekir-Enes B.-Enes G.-Koralp-Tarık ile Konya ise Murat-Oğulcan-Hazer-Mustafa-Arda beşiyle başladı.

Tecrübeli oyuncularıyla ilk dakikalardan maçın üstünlüğünü eline alan Konya skoru 9-2 getirdi. Kalan dakikaları rahat geçiren Konya farkı açmaya devam etti ve çeyreği 20-9 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe İstanbul Basket, Koralp ve Enes Gül'ün basketleriyle başlasa da hücumda düzensiz oluşu onu skorda geriye düşmekten kurtaramadı. Bu dakikalarda Dusan ve Oğulcan'la hücumda etkili olan Konya farklı üstünlüğü bırakmadı ve çeyreği 40-23 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe farkın etkisiyle Konya rahat bir başlangıç yaptı. Bunu İstanbul Basket arka arkaya bulduğu basketlerle cezalandırmak istese de Konya izin vermedi. Oyun ritmi istediği gibi kontrol edebilen Konya, çeyreği 58-40 farklı tamamladı.

Son çeyrekte de farklı üstünlüğünü sürdüren Konya karşılaşmayı 72-61 kazandı.

Öne çıkanlar.
İstanbul Basket: Tarık Sezgün 22 sayı-7 ribaund, Şevket Gökdemir 9 sayı, Enes Gül 8 sayı
Konyaspor: Dusan Cantekin 20 sayı-7 ribaund, Oğulcan Baykan 13 sayı, Murat Göktaş 10 sayı-6 ribaund
 

Yorumlar Okunma: 1361