Knicks Carmelo’yu almalı mı? - BasketFaul.com

Knicks Carmelo’yu almalı mı?

19-10-20 09:37
Kesinlikle HAYIR!
NBA.com’dan John Schuhmann, Carmelo Anthony’yi bu transfer döneminin en heyecan verici ‘free agent’larından biri ilan edince kendisini New York Knicks’e yakıştıranların sayısı bir anda arttı.
Bu sene kontrat süreleri biten ve hemen hemen her takımın ilgisini çeken bazı yıldız isimler şöyle; Bogdan Bogdanoviç, Danilo Gallinari, Goran Dragiç, Fred VanVleet, Davis Bertans, Dwight Howard... Anthony’nin isminin bu isimler arasında sayılmasını doğrusu çok yadırgadık. Acaba bunun baş nedeni yeni Knicks basketbol sorumlusu Leon Rose’un CAA’de (Creative Artists Agency) çalışırken Carmelo’nun temsilcisi olması mı?

Evet, basketbola bir yıl ara veren Carmelo, Ocak ayında Portland Trail Blazers’a katıldıktan sonra kendisinden umulanın üstünde bir performans gösterdi ama Tom Thibideau’yu Baş Antrenörlüğe getirdikten sonra hedeflerini yükselten NY Knicks’e katılımı için yeterli değil bu performans. Şu sıralar ‘pazarlama’ çabası olarak gördüğümüz ve Carmelo’yu bir deri-bir kemik kalmış halde salonlarda çalışıp, şut atarken gösteren videolar ortalıkta dolaşmaya başladı.

Bu satırların yazarı basketbolun temel prensiplerini istatistik ve son yılların favori konusu analitiklerin önüne koyar. Bununla beraber istatistiklerin iyi bir huyu vardır; hiçbir zaman yalan söylemezler! Carmelo’nun ne kadar kötü bir yüzde ile şut attığını şu istatistik açıkça ortaya koyuyor; NBA’de en az 300 şut kullanmış 248 basketçi arasında tam 205.inci.! Üstelik yanında Damian Lillard ve CJ McCallum gibi keskin nişancılar sayesinde sürekli boş kaldığı halde.. Bir notumuz daha var; yılbaşından sonra Blazers’ın savunma istatistikleri inanılmaz düşüyor ve sezon sonuna kadar NBA’in uzak ara en kötü savunma yapan takımı oluyorlar! 

Yorumlar Okunma: 1746