Levent Erdoğan: Favorileri pandemi belirleyecek - BasketFaul.com

Levent Erdoğan: Favorileri pandemi belirleyecek

19-10-20 10:45
Ligin ilk haftasında Manisa Büyükşehir Belediye'yi mağlup eden Finalspor'un koçu Levent Erdoğan, ligin favorisi olmadığını belirtip, "Pandemi sonuçlarda en büyük belirleyici" dedi.

Bugüne kadar Manisa BŞB ile oynanan bütün maçlarda ev sahiplerinin galip geldiğini, geleneğin bu hafta da devam ettiğini söyleyen Erdoğan şöyle konuştu:
"Aslında Federasyon Kupası'nda da iddia sahibi olabilirdik ama Chris Harris'i götüremeyişimiz ve sakatlıklar yüzünden çok dar rotasyonla oynadık. Buna rağmen finali oynayan Sigortam.net ve Yalovaspor'a grupta son saniyelerde kaybettik.

Geçen sezon hücum potansiyeli çok yüksek olan takımımızla 90'lı sayılar atıyorduk. Bu defa savunmacı bir takımız. Chris Harris Manisa maçında istatistik kayıtlarına 4'ü geçse de 6 blokla oynadı. Diğer oyuncularımızın da savunma özellikleri ön planda. Geçen sezonki ikinci beşimizi koruduk ama rotasyonda sıkıntılarımız var. 

Çok denk bir ligde oynuyoruz ve Federasyon Kupası gösterdi ki hiçbir takım favori değil. Bana göre bu sezon favorileri pandemi belirleyecek. Çünkü kimin oynayıp kimin oynamayacağına en fazla pandemi karar veriyor"  

Yorumlar Okunma: 2565