NBA sezona başlama tarihini oyunculara sordu - BasketFaul.com

NBA sezona başlama tarihini oyunculara sordu

25-10-20 12:42
Daha önce 2021 yılı Ocak ayında başlaması gündeme gelen 2020-21 NBA sezonu için lig yönetimi, Noel (25 Aralık) öncesi sezonu başlatma fikrinin daha uygun olacağı kanısına vardı. Associated Press’in haberine göre bu durum, 500 milyon dolar değerinde bir gelir farkı doğurabilir.

2019-2020 gelir beklentisine oranla 1,5 milyar dolarlık bir kayıp yaşayan lig için 500 milyon dolarlık gelir çok önemli bir kaynak oluşturabilir. Haberde şu ifadeler yer aldı:

“Söz konusu kayıp, salgın nedeniyle sezonun iptali, 171 normal sezon maçının oynanaması, sezonun Walt Disney World’deki fanusta taraftarsız tamamlanması, fanusun yaklaşık 200 milyon dolarlık maliyeti ve yıl boyu Çin hükümeti ile devam eden anlaşmazlık sonrası maçların Çin’de yayınlanamaması gibi farklı faktörlerin bir araya gelmesi sonrası ortaya çıkmıştı.”

Her ne kadar sezonun başlangıç tarihi ile ilgili nihai bir karar verilmemiş olsa da NBA, söz konusu teklifi Oyuncular Birliği’ne sundu ve taraflar arasındaki görüşmeler devam ediyor. Gelecek yılın mali parametreleri de belirlenmeye çalışılıyor.

Basketfaul'un notu: NBA, sezona başlama tarihi için Oyuncular Birliği'nin iznini almaya çalışıyor. Tıpkı bizde olduğu  gibi... TBF, malumunuz çok aktif olan Türk Basketbolcular Birliği'nden habersiz adım atmaz. Bizimkilerin Birliği o kadar etkilidir ki, kulüpler ödemeleri geciktirmekten korkar, federasyon ligde kaç yabancı olacağını Birliğe sorar, oyunculardan biri mağdur edildiğinde dernek o kulübe ambargo koyar. 

Yorumlar Okunma: 903