Ormanspor, Fethiye'ye zorlanmadı - BasketFaul.com

Ormanspor, Fethiye'ye zorlanmadı

25-10-20 19:20

İSTATİSTİK

ING BSL 5. haftasında Lokman Hekim Fethiye Belediyespor'u konuk eden Ormanspor karşılaşmayı 77-66 kazanarak kritik bir galibiyet aldı.

Karşılaşmaya Orman, Holloway-Kikanovic-Kidd-Hardy-Cevher beşiyle Fethiye ise Neal-Barış-Cook-Atkins-Fraizer ile başladı.

Karşılaşmanın baında yayın gerisinden arka arkaya isabet bulan Orman, üstünlüğü eline aldı. Bu dakikalarda Fethiye, istediğini sahaya yansıtamadı. Son bölümde Neal'in hücumda hareketliik getirdiği konuk ekip farkı tek hanede tuttu. İlk çeyrek Ormanspor'un 22-13 üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe içerden etkili başlayan Ormanspor yakaladığı 10-0 seriyle farkı açtı. Fethiye, top kayıplarıyla maçın krize girmesini önleyemedi. Dışardan şutu tercih eden konuk ekip düşük yüzdesi farkı eritmesini zorlaştırdı. Kalan dakikalarda farklı üstünlüğünü koruyan Ormanspor çeyreği 42-24 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe yayın gerisinden etkili başlayan Fethiye 8-0 seri yakaladı. Bu dakikalarda Ormanspor, ribaundları rakibine bırakmasa da hiçbirini sayıyla bitiremedi. Dış şut denemelerine geri dönen Fethiye, maçın içinde kalmaya devam etti. Son bölümde Kidd ve Cevher'le etkili olan Orman çeyreği de 57-49 önde tamamladı.

Son çeyrekte arka arkaya hücumdan boş dönen Fethiye'ye Orman,Holloway ile cezayı kesti. Bu dakikalarda sahanın en sıcak eli olan Kidd ile Orman farkı tekrar açmaya başladı. Fethiye boyalı alanda iyi bir seri yakalasa da farkı eritmekte zorlandı.Karşılaşmayı Ormanspor 77-66 kazandı.

Öne çıkanlar..
OGM Ormanspor:Stanton Kidd 23 sayı-10 ribaund, Tu Holloway 21 sayı-5 ribaund, Jamelle Hagins 10 sayı-8 ribaund
Lokman Hekim Fethiye Belediyespor: Malik Abu 19 sayı-9 ribaund, Branden Fraizer 10 sayı-5 ribaund-5 asist, Elgin Cook 10 sayı
 

Yorumlar Okunma: 1710