Efes kaçtı, Beşiktaş kovaladı (Can Tüysüz) - BasketFaul.com

Efes kaçtı, Beşiktaş kovaladı (Can Tüysüz)

26-10-20 21:39
Anadolu Efes baştan sona önde götürdüğü ancak son periyodda zorlandığı maçta Beşiktaş'ı 81-74 yendi.

Vasilije Micic ve Adrien Moerman, Efes'in skorunu taşırken, Beşiktaş'ta Ercan osmani takımının skoreri oldu, yeni transfer James Blakckmon ise ilk kez yer aldı.

Beşiktaş maça Mehmet-Blackmon-Şehmus-Sadık-Ercan beşi ile başlarken Efes maça Buğrahan-Micic-Beaubois-Moerman-Dunston beşi ile başladı.

Beşiktaş maça savunmada Şehmus’un iyi eforu ve hızlı hücumlarda Blackmon’u bulması ile etkili girdi. Efes ilk periyot oyununu sahaya yansıtmakta zorlandı. Beşiktaş boyalı alanda Ercan’la etkili olurken Anadolu Efes Dunston’ın boyalı alan etkinliği ve Micic’in ikili oyunlardan sonra çembere gitmesi ile oyunun kontrolünü elinde tuttu ve ilk çeyreği 20-17 önde geçti.

İkinci çeyrekte Anadolu Efes Beaubois ve Pleiss’ın skordaki etkili oyunları ile farkı çift hanelere kadar çıkardı. Beşiktaş yarı saha hücumlarında üretkenlikten uzak kaldı ve istediklerini saha yansıtamadı. Çeyrek sonuna doğru Blackmon’un sahneye çıkmasıyla Beşiktaş farkı 6 sayılara kadar çekti ve devreye 40-34 Efes üstünlüğü ile gidildi.

Üçüncü çeyrekte Beşiktaş oyunun iki tarafında da daha çok mücadele etti ve farklı isimlerden skor katkısı almayı başardı. Sadık ve Mehmet Yağmur ile üç sayı gerisinden isabetler bulurken maç boyunca tutuk görüntü çizen Alperen Şengün bir parça kıpırdandı ve Beşiktaş skorda Efes’i yakaladı. Anadolu Efes ikinci çeyrekte oyunun kontrolünü ele alsa da bu çeyrekte gerektiği kadar oynadı ve Beşiktaş’ın farkı kapatmaya çok yaklaştığı anlarda Moerman’ın bulduğu üçlükler ile krize girmedi. Son çeyreğe 61-54 Anadolu Efes üstünlüğü ile girildi.

Son çeyrekte Beşiktaş Efes’i yakalamak için bir atak daha yaptı. Markell Johnson’ın üçlüğü ve Alperen’in hem savunmada iyi oyunu hem de hücumda sayı bulmasıyla maçı tekrar ortaya getirmeye çalıştı. Beşiktaş bu çeyrekte James Blackmon’u skora dahil etmeye çalışsa da başarılı olamadı ve Anadolu Efes Beaubois ve Pleiss’ın hücumda bulduğu sayılar ile farkı çift hanelere çekmeyi başardı. Bitime 2 dakika kala Beşiktaş Ercan’ın bulduğu 5 sayı ve Alperen’in smacıyla farkı 7 sayıya kadar düşürse de kalan sürede Anadolu Efes hata yapmadı ve maçı 81-74 kazandı. Maçın sonlarında sakatlık geçiren Pleiss soyunma odasına erken gitti.

Öne çıkanlar...
Beşiktaş: Şehmus Hazer 13 sayı, 4 ribaund, 4 asist, James Blackmon 12 sayı, 4 ribaund, Ercan Osmani 15 sayı, 5 ribaund, Alperen Şengün 10 sayı, 6 ribaund
Anadolu Efes: Adrien Moerman 18 sayı (3/5 üçlük), 6 ribaund, Valisije Micic 18 sayı, 3 ribaund, 6 asist, Bryant Dunston 12 sayı, 10 ribaund, 2 asist, Tibor Pleiss 12 sayı, 9 ribaund
 

Yorumlar Okunma: 2129