Karşıyaka, Şampiyonlar Ligi'ne kazanarak başladı - BasketFaul.com

Karşıyaka, Şampiyonlar Ligi'ne kazanarak başladı

27-10-20 23:55

İSTATİSTİK

FIBA Şampiyonlar Ligi F grubu ilk maçında Retabet Bilbao'ya konuk olan Pınar Karşıyaka çekişmeli geçen maçtan galibiyetle ayrılmasını bildi: 81-72. Son dakikalarda çok iyi savuna yapan Karşıyaka son çeyrekte 19-9'luk skor elde etti.


Pınar Karşıyaka, Morgan ve Taylor'un ikili oyunlarıyla karşılaşmaya iyi başladı. Yayın gerisinden yüzdeli atan Bilbao geriden gelerek son bölümde skora dengeyi getirdi. M'Baye'nin çizgi atışlarıyla Karşıyaka çeyreği 21-19 önde tamamladı


Bilbao savunmasını delerek pota giden Karşıyaka, ikinci çeyrekte öde gitti ancak Bilbao yakın takibini sürdürdü.  03.56 dakika kala Brown'un serbest atışlarıyla Bilbao öne geçti (36-35). 13 saniye kala Semih'in smacıyla Karşıyaka skoru dengeledi (42-42). Molaya giden Bilbao moladan üçlükle dönerek devreyi öne tamamlayan taraf oldu (46-42). 


Üçüncü çeyreğe Balvin'le boyalı alanı iyi kullanarak başlayan Bilbao farkı açmaya başladı. Karşıyaka ikili oyunları skor bulmaya devam ederek rakibini takip ett, Son bölümde savunmayı da yukarı çeken temsilcimiz üçüncü çeyrek biterken farkı 1 sayıya (63-62) çekti.


Üçüncü çeyreğin son bölümde yaptığı etkili savunmayı son çeyrekte de sürdüren Karşıyaka, 07.28 dakika kala çizgiden gelen sayılarla maçta uzun bir aradan sonra tekrar öne geçti (68-67). Taylor ile içerde iki zor pozisyonu basketle bitiren Karşıyaka farkı da açarak maçın en kritik yerinde avantajı eline aldı. Temsilcimizin savunması karşısında zorlanan Bilbao 24 saniyede hücum etmekte zorlandı. Kalan dakikalarda üstünlüğü korumaya devam eden Karşıyaka karşılaşmadan galibiyetle ayrıldı. Son bölümde Yunus Emre Sonsırma da iki sahadaki etkinliği ile Bilbao'nun maça ortak olmnasını engelleyenler arasındaydı.


Temsilcimiz Pınar Karşıyaka'da karşılaşmayı Amath M'Baye 17 sayı, Raymar Morgan 14 sayı-6 ribaund, Tony Taylor 14 sayı-7 asist ve DJ Kennedy 10 sayı-11 ribaundla tamamladı.

Yorumlar Okunma: 1534