Bahçeşehir uzatmada yıkıldı - BasketFaul.com

Bahçeşehir uzatmada yıkıldı

29-10-20 00:37

İSTATİSTİK:

Bahçeşehir zorlu İtalya deplasmanında maç boyu oyunu çok yakın götürse de uzatmalarda rakibine 88-82 yenildi. Normal süre 78-78 tamamlanırken uzatmalarda üst üste gelen 3 hatalı karar rakibe yardımcı oldu.


Maça iyi başlayan temsilcimiz ilk çeyrek boyunca oyunu kontrol etmeyi başardı. 15-4 ile başladığımız ilk çeyreği 23-20 önde kapattık.

İkinci çeyrekte farklı oyunculardan katkı alırken çeyreğin ilk kısmında enerjimizi ortaya koyduk. Çeyreğin sonunda duvar gibi bir VEnezia savunmasıyla karşılaşınca sayı üretmekte çok zorlandık. Devre arasına ev sahibi ekip 42-36 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrek hücumların konuştuğu bir çeyrek oldu. İki takım da hücumda çok etkili olunca skor yukarı taşındı. 24-24'lük çeyrek skoru son çeyreğe 66-60 Venezia üstünlüğü ile gidilmesini sağladı.

Son çeyreğin ilk bölümü dengede geçti. Fark korunurken değişik isimlerden katkı almamız oyuna tutunmamızı sağladı. 3 dakikaya yayılmış 6-1'lik seri ile farkı erittik. İki tarafın da yakın atışları denediği hücumlar bol bol faul ve hakemlerin pozisyonları tekrar izlemesiyle geçti. Son dakikaya girerken Perez'in tam sahadan getirip attığı turnike ile skoru tekrar eşitledik. Rakibi savunmada durdurduk ve maç topunu kullanma şansını yakaladık. Erick Green zor bir atış denedi ama isabetli olmadı. Maç uzatmaya gitti.

Uzatmalarda hakemin verdği yanlış hava atışı kararına itiraz edenBahçeşehir benchine anında teknik faul çalındı. Pozisyonun devamında net bir stepsi de kaçıran hakemler rakibe 3 sayı hediye etmiş oldu. 5-0'lık seri Veneziadan gelince mola kaçınılmaz oldu. De Nicalao'nun üçlüğüyle de maç bitti. Karşılaşmadan Venezia 88-82 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1189